BlaBlaCar, platforma skupiająca największą na świecie społeczność użytkowników wspólnych przejazdów, ogłosiła debiut w Brazylii. To pierwszy kraj w Ameryce Południowej i drugi - po Meksyku - w Ameryce Łacińskiej, gdzie obecny jest serwis.

Podróżowanie samochodem w Brazylii jest zbyt drogie dla większości jego mieszkańców. W kraju tym obowiązują najwyższe na świecie opłaty drogowe, a galon benzyny (3,785 litra) kosztuje obecnie 18 procent średniego dziennego wynagrodzenia. Dzięki pojawieniu się tam BlaBlaCar, Brazylijczycy zyskują dostęp do niedrogich podróży między miastami i będą mogli lepiej wykorzystywać potencjał tkwiący w ponad 50 milionach zarejestrowanych tam samochodów.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Brazylijski zespół BlaBlaCar z siedzibą w Sao Paulo koncentruje się przede wszystkim na zbudowaniu brazylijskiej społeczności kierowców i pasażerów, którzy chcą dzielić się kosztami podróży na długich dystansach. - Liczymy na to, że wspólne przejazdy staną się w Brazylii naturalnym sposobem podróżowania między miastami dla 205 milionów mieszkańców tego kraju, z których wielu potrzebuje niedrogiego transportu. Międzynarodowy zespół BlaBlaCar ma już doświadczenie we wprowadzaniu wspólnych przejazdów na nowe rynki i szybkim budowaniu społeczności. Debiutując na brazylijskim rynku chcemy wykorzystać połączenie naszego globalnego know-how i wiedzą lokalnego zespołu – mówi Nicolas Brusson, współzałożyciel i COO BlaBlaCar.

- Jesteśmy podekscytowani mogąc zaoferować Brazylijczykom szansę na sympatyczniejsze i - dzięki podziałowi kosztów - tańsze podróże długodystansowe - dodaje Ricardo Leite, Country Manager w Brazylii. - Brazylia to po Meksyku już drugi kraj w Ameryce Łacińskiej, w którym debiutujemy. Tym samym jesteśmy o krok bliżej do celu, który obraliśmy: udostępnienia użytecznej i przystępnej cenowo alternatywy dla tradycyjnego transportu na całym świecie. Społecznościowe wspólne przejazdy fenomenalnie przyjmują się w kolejnych krajach. Nie tylko zmieniają sposób korzystania z samochodów, ale także wywierają pozytywny wpływ na to, w jaki sposób odnosimy się do siebie nawzajem – dodaje Frédéric Mazzella, założyciel i CEO BlaBlaCar.

BlaBlaCar obecny jest w 20 krajach na całym świecie: działa w krajach Beneluksu, w Brazylii, Chorwacji, Francji, Hiszpanii, Indiach, Meksyku, Niemczech, Polsce, Portugalii, Rosji, Rumunii, Serbii, Turcji, na Ukrainie, na Węgrzech, we Włoszech oraz w Wielkiej Brytanii. Serwis kojarzy osoby zainteresowane podróżą na dłuższym dystansie z prywatnymi kierowcami oferującymi wolne miejsca przy okazji swojego przejazdu na danej trasie. Zasadą serwisu jest dzielenie się przez kierowców kosztami przejazdu ze swoimi pasażerami.

Komentarze (0)