W ciągu ostatnich pięciu lat w startupy z branży technologii finansowych zainwestowano 49,8 mld dolarów. Przełomowym rokiem okazał się 2014, bo zainwestowano wtedy 12 mld dolarów w tego typu projekty, a rok wcześniej tylko 3 mld dolarów. Więcej o branży FinTech dowiesz się z poniższej infografiki.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Autorami poniższej infografiki są zespoły stojące za Gutcher.de (oferujący kody rabatowe) i CallLevels (tworzący aplikację mobilną będącą asystentem inwestora giełdowego). O jej istnieniu dowiedziałem się od Piotra Boguckiego, który obejmuje stanowisko Business Developera w Gutcher.de. Przekonał mnie, że miniony rok był bardzo ważny dla sektora FinTech (technologii finansowych), a co ciekawsze obecny ma być jeszcze lepszy. –Opierając się na danych zebranych z rynku możemy oczekiwać dynamicznego wzrostu całego sektora również w 2016 roku. Po ich analizie możemy spodziewać się sumy globalnych inwestycji bliskiej 40 mld $ tylko w 2016 roku, wliczając kapitał dla startupów oraz finansowanie ekspansji istniejących podmiotów – mówi Piotr Bogucki, współautor infografiki.

Dla zoobrazowania jak szybko rośnie sektor FinTech wystarczy zagłębić się w dane z 2013 roku. Globalnie suma inwestycji w FinTech wyniosła wtedy zaledwie 3 mld dolarów. Następnie zaledwie rok później było to już 12 mld $. – Od 2010 do 2015 roku suma globalnych inwestycji wyniosła 49.7 mld $. Sektor technologii finansowych rośnie szybciej, niż wzrost wykładniczy – komentuje Bogucki. Więcej informacji o tym jak rozwijał się przez lata jeden z najgorętszych sektorów branży technologicznej przeczytacie w poniższej infografice. Oprócz danych, w jakich regionach świata inwestowano najwięcej, które z nich są najlepsze do rozwijania biznesów z branży FinTech i jakie usługi są najbardziej popularne, dowiecie się też, kto jest trendseterem branży, jakie firmy osiągnęły sukces i kto może niebawem osiągnąć sukces.

Wszystko, co warto wiedzieć o branży FinTech znajdziesz w tej infografice:

1. Ile wyniosły inwestycje w FinTech w latach 2010-2015?

2. Gdzie najwięcej zainwestowano w startupy branży FinTech?

3. Kraje z najatrakcyjniejszymi ekosystemami dla startupów FinTech:

4. Jakie startupy z branży FinTech odniosły największe sukcesy?

5. Poznaj Top5 szybko rosnących startupów FinTech i Top5 startupów FinTech.

6. Czym zajmują się Top5 publicznych spółek z branży FinTech?

7. Kto jest najbardziej wpływowym człowiekiem w FinTech?

8. Top5 kobiet w FinTech

9. Top5 FinTech i Zarządzanie portfolio aplikacji na urządzenia mobile

Komentarze (0)