European Venture Investment Group S.A.
... ... ...
...

European Venture Investment Group S.A.

Fundusze

European Venture Investment Group S.A. to fundusz inwestycyjny typu seed capital, działający od 2012 roku, który w głównej mierze inwestuje w projekty we wczesnej fazie rozwoju cechujące się dużym ryzykiem, ale jednocześnie wysokimi stopami zwrotu.

Fundusz wywodzi się bezpośrednio z Europejskiego Centrum Doradztwa Finansowego – lidera w zakresie doradztwa kierowanego w szczególności do małych i średnich przedsiębiorstw. ECDF działa na rynku od 2003 roku. Przez ten okres zebrał bardzo dużo doświadczeń związanych ze środowiskiem start-up-owym. Dodatkowo czynnie współpracuje z wieloma uczelniami i środowiskami akademickimi. Współpraca ta bezpośrednio przekłada się na działania European Venture Investment Group S.A.

Fundusz oferuje wsparcie innowacyjnych pomysłów na początkowym etapie rozwoju projektu w aspektach takich jak rozwinięcie pomysłu, dopracowanie usługi lub produktu, tworzenie biznes planów, kompleksowych analiz rynku i konkurencji, tworzenie planu marketingowego, wprowadzenie produktu lub usługi na rynek oraz przede wszystkim w zapewnieniu finansowania na start i początkową fazę rozwoju projektu. Nie ogranicza się tylko i wyłącznie do wsparcia finansowego, ale oferuje również doradztwo i wsparcie merytoryczne – „inteligentny kapitał”

European Venture Investment Group S.A. inwestuje głównie w projekty z sektora:

  • e-commerce,
  • biotechnologii,
  • medycyny,
  • chemii,
  • OZE/ochrona środowiska,
  • w uzasadnionych przypadkach w projekty z innych branż, które charakteryzują się nowatorskością i realna perspektywą rozwoju.

Kapitalizacja funduszu wynosi 3 miliony złotych.

Adres: ul. Promienista 85, 60-141 Poznań
E-mail: kontakt@evig.pl
www: www.evig.pl