Infoscan zamierza pozyskać milion złotych. Potrzebuje kapitału, żeby zdobyć Azję

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Infoscan wyemituje 120 tys. akcji, by pozyskać milion złotych. Polska spółka telemedyczna potrzebuje tego kapitału, by zrealizować kontrakt w Azji Południowej-Wschodniej i wdrożyć nowy model sprzedaży na rynku krajowym.

Na zdjęciu: Jacek Gnich, prezes Infoscan | fot. materiały prasowe

Ekspansja i elastyczność

Podczas walnego zgromadzenia, które odbędzie się 6 września, przedstawiciele Infoscan podejmą uchwałę o kapitale docelowym. Zamierzają w ciągu trzech lat wyemitować do 390 tys. akcji, z czego 120 tysięcy w najbliższym czasie. Zapewni to telemedycznej spółce około mln zł dodatkowego finansowania, które pomoże Infoscan w realizacji globalnych zamiarów.

– Jednocześnie chcemy zapewnić sobie elastyczność na wypadek pojawiających się innych możliwości biznesowych i potencjalnego skorzystania z kapitału docelowego w dalszej przyszłości w momencie gdy spółka istotnie zwiększy swoją wycenę – mówi Jacek Gnich, prezes Infoscan. Niemniej kapitał pozyskane ze sprzedaży akacji ma posłużyć Infoscan przede wszystkim do sfinansowania kontraktu, który spółka realizuje w Azji Południowej. 

Partner z Singapuru

W czerwcu firma telemedyczna podpisała umowę z partnerem z Singapuru, przedsiębiorstwem MedwoRx International, które otworzy Polakom drzwi na kraje Azji Południowo-Wschodniej. Dzięki temu partnerstwu Infoscan ruszy ze sprzedażą urządzeń do badania bezdechu sennego w tamtym regionie, czego efektem ma być przeprowadzenie ponad 9 tysięcy badań w ciągu 48 miesięcy za pomocą sprzętu MED Recorder. 

Przedstawiciele polskiej spółki tłumaczyli przy tej okazji, że pierwszym krajem w tamtym regionie będą Filipiny. Potem przyjdzie czas na dalszą ekspansję i eskalację działań. – Obecnie dystrybutor jest na etapie przygotowań od strony formalnej do uruchomienia badań komercyjnych. Nasz partner zdecydowaną większość kosztów bierze na siebie, jednak na nas spoczywa dostarczenie urządzeń. Liczymy, że w najbliższym miesiącu będziemy mogli przeprowadzić tam płatne procedury – wyjaśnia Jacek Gnich.

Komercjalizacja w Stanach 

Dodaje, że na samym początku będzie posiłkować się częścią urządzeń z rynku amerykańskiego i europejskiego, których produkcję zlecił w marcu. Jednak, żeby zaspokoić zapotrzebowanie w Azji musi być gotowy na wysłanie większej liczby. Ponadto szef Infoscan planuje rozpocząć współpracę z firmą Resmed, producentem urządzeń do terapii bezdechu sennego (CPAP). Wszystko to jest częścią szerszego planu, jaki określiła polska spółka.

– Jednocześnie przygotowujemy się do komercjalizacji na naszym największym rynku czyli w Stanach Zjednoczonych. Liczymy na szybkie zakończenie procesu certyfikacji w FDA i rozpoczęcie sprzedaży badań w kolejnym kwartale. W zakresie finansowania biznesu za oceanem podtrzymujemy dotychczasowy plan zakładający wykorzystanie instrumentów dłużnych – wyjaśnia prezes Infoscan,

W ramach prac nad rozpoczęciem działalności w Stanach Zjednoczonych firma podpisała umowę z jedną z sieci klinik snu na przeprowadzenie badań porównujących MED Recorder z inną funkcjonującą metodą diagnostyczną. Wyniki tego badania powinny pomóc Infoscan w zwiększeniu rozpoznawalności polskiego urządzenia w amerykańskiej branży.