... ... ...

Europejska wyszukiwarka noclegów HomeToGo przejmuje największego amerykańskiego konkurenta, Tripping.com

Dodane

11-12-2018

Informacja prasowa
HomeToGo, największa na świecie metawyszukiwarka noclegów – z ponad 15 milionami ofert od ponad 300 dostawców z całego świata – zamknęła najnowszą rundę finansowania i przejęła swojego największego amerykańskiego konkurenta Tripping.com. Łącznie HomeToGo pozyskało ponad 150 milionów dolarów.

– Jestem szczególnie dumny, że HomeToGo przejęło naszego najsilniejszego konkurenta Tripping.com zaledwie trzy lata po wejściu na rynek amerykański. Wciąż jest to sytuacja niecodzienna, że firma technologiczna z Europy przejmuje amerykańską firmę o ugruntowanej na rynku pozycji. – powiedział w oświadczeniu Dr Patrick Andrae, CEO i współzałożyciel HomeToGo.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

HomeToGo będzie nadal prowadzić Tripping.com jako markę. Jeśli chodzi o HomeToGo, pomimo niedawnych przejęć, firma zwiększyła ponad dwukrotnie wysoki poziom rezerw gotówkowych, dzięki swojej ostatniej rundzie finansowania.

Do obecnych inwestorów HomeToGo należą Insight Venture Partners (lead), Acton Capital Partners, DN Capital i Global Founders Capital. Ostatnio ta grupa powiększyła się również o inwestycje między innymi od Lakestar oraz Princeville Global.

Komentarze (0)