Poznański fundusz INventures zainwestuje 3 mln zł w ramach drugiej rundy finansowania spółki RentPlanet, platformy internetowej oferującej mieszkania i apartamenty na krótkoterminowy wynajem.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Pierwsze finansowanie RentPlanet pozyskało od funduszu venture capital Internet Ventures z Grupy MCI pod koniec 2016 r.

W transakcji brała udziałów również spółka RentingLock, producent tzw. smartlock’ów, czyli zamków pozwalających na bez-kluczowy dostęp do mieszkań. Dotychczasowy udziałowiec, Internet Ventures, w dalszym ciągu pozostaje w strukturze udziałowców i aktywnie wspiera rozwój spółki.
 
RentPlanet to platforma internetowa oferująca krótkoterminowy wynajem mieszkań oraz apartamentów w kilku polskich miastach – Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Zakopanem i Szklarskiej Porębie. Obecnie firma świadczy profesjonalne usługi kompleksowego zarządzania wynajmem apartamentów, współpracując z ich właścicielami w modelu prowizyjnym. Kluczowymi przewagami konkurencyjnymi są standard obsługi, kompetencje w zakresie Revenue Management’u oraz zaawansowanie technologiczne.
 
RentingLock jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie producentów smartlocków na polskim rynku. Spółka prowadzi sprzedaż zamków w kraju oraz zagranicą. Technologia pozwala na działanie zamków bez konieczności podłączenia do stałego źródła zasilania i Internetu. Zamki są także zsynchronizowane z większością dostępnych na rynku wersji oprogramowania dla zarządzających nieruchomościami.
 
Pozyskane w drugiej rundzie finansowanie pomoże nam dalej aktywnie rozwijać działalność w obecnych i nowych lokalizacjach – komentują założyciele RentPlanet, Łukasz Zarawski i Mateusz Sabak. – Dodatkowe zasoby zostaną przeznaczone także na dynamiczną rozbudowę zaplecza technologicznego. Mamy ambitne plany na rozwój w tym obszarze. Chcemy, żeby rozwiązania technologiczne optymalizowały i automatyzowały wszystkie aspekty wynajmu dla turystów i właścicieli nieruchomości – dodają.
 
RentPlanet spełnia wszelkie wymagania, aby zająć pozycję branżowego lidera na polskim rynku. Dzięki tej transakcji jest o krok dalej w drodze do całkowitej digitalizacji procesów wynajmu i zarządzania wynajmem nieruchomości. Udział w transakcji partnera technologicznego, jakim jest RentingLock, jest na to świetnym dowodem – dodaje Wojciech Dąbrowski, Członek Zarządu INventures.

Komentarze (0)