... ... ...

Inwestorzy rozdadzą przedsiębiorcom 100 milionów dolarów na rozwój produktów wearable

Dodane

01-06-2015

Adam Sawicki
Grupa inwestycyjna Formation 8 stworzyła fundusz dedykowany jedynie przedsiębiorcom tworzącym hardware. W puli znalazło się aż 100 milionów dolarów. A zgromadzone środki finansowe mają być przekazane startupowcom produkującym gadżety wearable.

Duże pieniądze tylko dla hardware’u

Grupa inwestycyjna venture capital z Doliny Krzemowej Formation 8 wesprze finansowo startupowców tworzących nowe technologie. Jak poinformował serwis Business Insider, fundusz stworzony przez Joe’a Lonsdale’a, Briana Koo’a i Jima Kima w najbliższym czasie skupi się na udzielaniu pomocy przedsiębiorcom którzy zajmują się głównie budowaniem innowacyjnego sprzętu. Inwestorzy z Formation 8 przygotowali dla nich fundusz, na który składa się pokaźna suma.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Pula pieniędzy, o której mowa to aż 100 milionów dolarów. Środki finansowe mają zostać w pełni wykorzystane na rozwój produktów takich jak wearable oraz inteligentne urządzenia dla domów i mieszkań. Joe Lonsdale, współzałożyciel Formation 8 uważa, że stworzony przez niego fundusz jest pierwszym tego rodzaju przedsięwzięciem skupiającym się jedynie na startupowcach tworzących hardware.

Wnuk założyciela LG Electronic pomoże osiągnąć sukces

Spółki, które podejmą współpracę z Formation 8 oprócz pomocy finansowej mogą również liczyć na wsparcie merytoryczne. Ale to nie wszystko, ponieważ zespół inwestorów oferuje swoim podopiecznym pomoc w nawiązywaniu biznesowych kontaktów. Tak było z firmą Oculus VR. Wówczas Brian Koo, wnuk założyciela LG Electronic oraz członek Formation 8 pomógł zespołowi startupowców skontaktować się z przedstawicielami Samsunga.

Dotychczas Formation 8 wsparło dwadzieścia osiem spółek, w tym wcześniej wspomnianą firmę Oculus VR, Addapter oraz AKA Study. Właścicielom funduszu zależy na angażowaniu się jedynie w projekty, które podejmują się rozwiązywania globalnych problemów. Ponadto inwestorzy chcą stworzyć szansę rozwoju dla innowacyjnych przedsięwzięć, które dzięki wykorzystaniu nowych technologii będą mogły zaistnieć na arenie międzynarodowej.

fot. flickr.com/techcrunch | CC by 2.0

Komentarze (0)