Przelewy dokonywane za pośrednictwem PayPala będą docierały szybciej na wskazane konto. Wszystko dzięki przejęciu swojego rywala, firmy Xoom za kwotę 890 milionów dolarów.

PayPal kupuje Xoom za 890 mln dolarów

PayPal, amerykańska spółka stworzona m.in. przez znanego przedsiębiorce Elona Muska, a obecnie należąca do firmy eBay umożliwia właścicielom biznesów oraz klientom indywidualnym dokonywać bezpieczne transakcje internetowe. Z usługi PayPal można korzystać na terenie 190 państw, a płatności za jego pośrednictwem są obsługiwane w 23 walutach. Amerykański gigant planuje zwiększyć obszar działania serwisu i generować większe zyski.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Na zdjęciu Dan Schulman, CEO PayPal | fot. paypal.com

Jak informuje serwis VentureBeat, w tym celu spółka nabyła swojego konkurenta, firmę Xoom za 890 milionów dolarów. Co prawda zasięg terytorialny, na którym funkcjonuje Xoom nie jest tak imponujący jak w przypadku PayPal, ponieważ firma obecna jest w 37 państwach, to dla swojego rywala stanowi ważny cel biznesowy. Głównym obszarem działania spółki są kraje Ameryki Łacińskiej, Europy i Azji. A dla PayPala są to kluczowe rynki.

Zwiększyć zasięg w Ameryce Łacińskiej i Azji

Dan Schulman, prezes PayPal stwierdził, że przejecie Xooma przyśpieszy międzynarodową ekspansję amerykańskiego giganta. W najbliższym czasie spółka skupi się na pozyskaniu klientów w Meksyku, Brazylii, Chile, Filipinach i Indiach. Ponadto PayPal będzie wykorzystywał technologię stosowaną przez Xoom, dzięki której przelewy będą docierały na wskazane konto w ciągu kilka minut.

Z kolei dla Xoom, który zrzesza ok. 1,3 mln klientów na całym świecie zawarcie umowy z globalnym potentatem jest szansą na poprawę jakości świadczonych usług. John Kunze, CEO spółki stwierdził, że na sfinalizowanej transakcji skorzystają również akcjonariusze zaangażowani  w projekt.

Komentarze (0)