... ... ...

Grzegorz Błażewicz, właściciel SALESmanago, uruchamia fundusz Borubar Ventures

Dodane

21-07-2015

Adam Sawicki
We wrześniu wystartuje fundusz Borubar Ventures, którego współtwórcą jest Grzegorz Błażewicz. Aplikujący do funduszu młodzi przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie finansowe, jak i na pomoc organizacyjną. Mile widziani są nie tylko kandydaci prowadzący spółki technologiczne.

Grzegorz Błażewicz to jeden z tych polskich przedsiębiorców, o którym z pewnością można powiedzieć, że osiągnął globalny sukces. Benhauer, spółka, której jest właścicielem, działa obecnie w 40 krajach, a z jej rozwiązań korzysta ponad 4 tysiące klientów w tym Noble Bank, Rainbow Tours i LINK4. Sztandarowym produktem oferowanym przez Benhauera jest SALESmanago Marketing Automation, system umożliwiający sklepom internetowym zautomatyzowanie procesów marketingowych.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Na zdjęciu Grzegorz Błażewicz | fot. materiały prasowe

Nie tylko spółki technologiczne

Teraz Grzegorz Błażewicz pomoże startupowcom rozwinąć własne przedsięwzięcia i do końca września uruchomi Borubar Ventures, fundusz typu venture capital. Dlaczego postanowił zająć się taką działalnością? - Zgłaszają się do nas liczni przedsiębiorcy z ciekawymi pomysłami i postanowiliśmy zinstytucjonalizować pomoc finansową dla tego typu projektów i dynamizować ich działalność - wyjaśnia. Pomysłodawca Borubar Venutres dodaje, że definiując model działania organizacji, biznesmenowi pomogą własne doświadczenia nabyte podczas licznych rozmów z polskimi i zagranicznymi funduszami, z którymi dotychczas współpracował w ramach rozwoju SALESmanago.   

Z pomocy organizacji zarządzanej przez Błażewicza będą mogły skorzystać spółki będące we wczesnej fazie rozwoju, mające za sobą przeprowadzony proof of concept. Przedsiębiorca wyjaśnia, że branże, w których działają ubiegające się o finansowanie firmy, nie będą stanowić kryterium w procesie przyznawania kapitału. - Spółki technologiczne to nie wszystko - mówi Błażewicz i dodaje, że ważniejsze od pomysłu i prototypu jest determinacja zespołu i wdrażanie planu w życie.

Pomoc do miliona złotych

W ramach nowopowstającego funduszu, twórcy projektów będą mogli liczyć na wsparcie finansowe w wysokości od 100 tysięcy do miliona złotych. Ponadto spółki, które najefektywniej wykorzystają zainwestowane zasoby wezmą udział w kolejnych rundach finansowania organizowanych przez instytucje współpracujące z Borubar Ventures. Błażewicz nie chce zdradzić w tym momencie, kim będą partnerzy biznesowi działający wspólnie z jego funduszem.

Wiadomo natomiast, że oprócz zastrzyku gotówki Borubar Ventures pomoże startupowcom opracować i zarządzać procesami panującymi w przedsiębiorstwie, zaplanować kluczowe wskaźniki efektywności (KPI) i modele rozliczeń z osiąganych celów. - Za dużo właścicieli biznesów jest skoncentrowanych na samym produkcie, jego doskonaleniu i rozmyślaniu o światowej ekspansji, a sprzedaż jest równa zeru - mówi Grzegorz Błażewicz. Fundusz inwestycyjny twórcy SALESmanago to kolejna propozycja dla młodych przedsiębiorców. Czy z niej skorzystają?

Komentarze (0)