... ... ...

Platforma mentoringowa Besomebody pozyskała milion dolarów finansowania

Dodane

23-07-2015

Adam Sawicki
Kash Skaihk, CEO platformy mentoringowej Besomebody, pomoże użytkownikom rozwijać kompetencje i podążać za własną pasją. Startup zyskał milion dolarów finansowania i poszerzy działalność o kolejne miasta w Stanach Zjednoczonych. Czy pojawi się również na innych rynkach?

Besomebody łączy mentorów z uczniami

„Nie podążajcie za swoją pasją” - radził studentom z Columbia University, Ben Horowitz, właściciel funduszu Andreessen Horowitz. W przeciwieństwie do inwestora z Doliny Krzemowej, Kash Skaihk, pomysłodawca platformy Besomebody, twierdzi, że kierując się w życiu pasją, możemy wieść wspaniałe życie. Przedsiębiorca dodaje, że większość z nas ma oczywiście tego świadomość, ale zaledwie „garstka” faktycznie robi to co kocha. Startupowiec jest przekonany, że realizowane przez niego przedsięwzięcie zmieni to i pomoże nam pielęgnować nasze zainteresowania.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Na zdjęciu Kash Shaikh, CEO Besomebody | fot. facebook.com/KashASkaikh

Besomebody jest platformą, łączącą mentorów z uczniami. Za jej pośrednictwem mniej doświadczeni ludzie mogą zdobywać wiedzę o interesujących ich dziedzinach korzystając z pomocy nauczycieli. Przykładowo doświadczony muzyk korzystając Besomebody może nauczać amatora gry na fortepianie. Obecnie aplikacja działa jedynie w Austin w Teksasie, a wciągu ostatnich trzech miesięcy połączyła ze sobą 400 uczniów z 200 mentorami. Kash Skaihk planuje zwiększyć skalę prowadzonego projektu, a pomoże mu w tym zdobyty kapitał.

Milion dolarów na lokalna ekspansję

Zakończyła się właśnie druga runda finansowania, dzięki której startup pozyskał milion dolarów od prywatnych inwestorów. Środki będą przeznaczone na poszerzenie działalności o kolejne miasta w Stanach Zjednoczonych. Przedsiębiorca zamierza wprowadzić Besomebody na teren Houston, Los Angeles i Nowego Jorku. Nie wykluczone, że w przyszłości projekt pojawi się również poza Stanami Zjednoczonymi, ponieważ przyjęty przez Besomebody model biznesowy jest skalowalny, ale o planach dalszej ekspansji Kash Skaihk na razie nie wspomina.

Startupowiec przyznaje, że Besomebody podobnie jak Uber i Airbnb wykorzystuje model sharing economy z tym, że w przypadku platformy mentoringowej, użytkownicy uzyskują dostęp do wiedzy i doświadczenia. W jaki sposób spółka generuje zyski? Młoda firma pobiera dwudziestoprocentową prowizję od przychodu nauczycieli udzielających wskazówek użytkownikom platformy. Przedsiębiorca zdradza, że najlepsi mentorzy za pośrednictwem Besomebody zarabiają nawet 3 000 tysiące dolarów miesięcznie.

Komentarze (0)