Grupa Bauer Media kupiła 100% akcji spółki Rankomat.pl S.A. - właściciela największej w Polsce porównywarki ubezpieczeniowej. Spółka, której prezesem jest Michał Laskowski, wejdzie w skład Grupy Interia.pl, zarządzanej przez Artura Potockiego.

- Zakup Rankomat.pl to kolejny krok w realizacji strategii rozwoju Interii oraz całej Grupy Bauer Media. Pozyskanie lidera na tak perspektywicznym rynku jest fundamentalnym krokiem w budowaniu przez nas najlepszej oferty produktów ubezpieczeniowych i finansowych na polskim rynku - mówi Artur Potocki, prezes Grupy Interia.pl.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Na zdjęciu Artur Potocki | fot. materiały prasowe 

- Dołączenie do Grupy Bauer oraz możliwość współpracy i rozwoju w ramach Interii otwiera przed Rankomat.pl zupełnie nowe możliwości dotarcia do jeszcze większej grupy odbiorców oraz dalszego poszerzania oferty i podnoszenia jakości świadczonych usług - mówi Michał Laskowski prezes zarządu Rankomat.pl S.A.

- Rankomat.pl S.A. to wzorcowy przykład współpracy założycieli, zarządu i inwestorów finansowych, który umożliwił stworzenie od zera lidera swojego segmentu. Wierzymy, że Grupa Interia.pl, jako jeden z głównych graczy rynku internetowego oraz cała Grupa Bauer Media, jako inwestor branżowy, jeszcze bardziej umocnią pozycję rynkową serwisu - stwierdzili Jacek Olechowski i Zbigniew Łapiński, Partner 3TS.

Rankomat.pl to niezależna internetowa porównywarka ubezpieczeniowa, specjalizująca się w porównywaniu ofert ubezpieczeń samochodowych. Serwis umożliwia sprawdzenie ofert większości ubezpieczycieli działających na polskim rynku, jak i zakup wybranej opcji ubezpieczenia. Spółka powstała w 2008 roku, założona przez Jacka Olechowskiego wraz z gronem prywatnych inwestorów. W 2010 roku w spółkę zainwestował fundusz zarządzany przez 3TS Capital Partners, współpraca z którym pozwoliła Rankomat.pl zdobyć pozycję lidera na swoim rynku.

Grupa Interia.pl to czołowy gracz na rynku internetowym w Polsce, wchodząca w skład Grupy Bauer Media. Flagowym produktem Grupy jest portal horyzontalny Interia.pl. Portfolio firmy uzupełniają serwisy tematyczne oraz agencja Semahead. Grupa Interia.pl jest także jednym z największych podmiotów na polskim rynku reklamy online, w jej strukturach działają sieci reklamowe AdStyle, TechnoAd oraz AdRetail.

 3TS Capital Partners jest funduszem private equity i venture capital działającym w regionie CEE. 3TS inwestuje w spółki o dużym potencjale wzrostu w segmencie technologii, internetu i mediów. Łączna wartość wniesionych przez inwestorów środków do funduszy zarządzanych przez 3TS przekroczyła 300 m euro, a głównymi inwestorami funduszy są lub byli: Cisco, EIF, EBRD, OTP Bank, Sitra, 3i and KfW.

Komentarze (0)