Quantum Lab, spółka zajmująca się technologią rozpoznawania emocji na podstawie analizy mimicznej, jako jedna z trzech polskich firm zakwalifikowała się do pierwszego etapu programu dla małych i średnich przedsiębiorstw Horyzont 2020.

Firma z Gdańska, jedna ze spółek portfelowych Black Pearls VC, dzięki finansowaniu z programu Horyzont 2020 będzie mogła kontynuować badania nad sposobem mierzenia i odczytywania ludzkich emocji.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Na zdjęciu Bartosz Rychlicki, CEO Quantum Lab | fot. kadr z YouTube

Prototyp silnika Xpress Engine powstał w ciągu niecałych dwóch lat dzięki pracy inżynierów - Krzysztofa Cywińskiego i Dariusza Kamowskiego oraz naukowca Konrada Bociana z Uniwersytetu SWPS - w oparciu o aktualną wiedzę naukową z dziedziny widzenia i uczenia się maszyn oraz psychologii emocji. Silnik Xpress Engine umożliwia odczytywanie sześciu podstawowych emocji na podstawie analizy mięśni twarzy. Do działania silnika, którego skuteczność szacowana jest na 91%, potrzebny jest wyłącznie dostęp do Internetu oraz podstawowa kamera w laptopie lub smartfonie. 

Komisja Europejska otrzymała w sumie 2,029 wniosków, a 128 zostało wybranych do finansowania. Wśród nich tylko trzy z Polski. Znalezienie się w tym gronie to duże wyróżnienie dla Quantum Lab Poland dzięki grantowi w ramach programu Horyzont 2020 przeprowadzi badania i wdroży ich wyniki, aby znacząco ulepszyć dotychczasowe metody badania emocji w marketingu i reklamie. Pozwoli to również na zrobienie kolejnego kroku w stronę objęcia pozycji lidera w uczeniu maszyn rozpoznawania oraz analizy emocji w takich obszarach jak medycyna, psychoterapia oraz robotyka społeczna.

Dotychczas Quantum Lab. stworzyła aplikację do monitorowania nastroju “How Are You App”, która została zarekomendowana pacjentom i czytelnikom przez Polish Healthcare Journal oraz platformę badawczą ELLEN dedykowaną badaniom rynku i opinii.

Komentarze (0)