GoEuro, największa w Europie platforma umożliwiająca zakup biletów autobusowych, kolejowych i lotniczych, ogłosiło zamknięcie drugiej tury rozmów dotyczących finansowania. Firma zostanie wsparta sumą 45 mln dol. Kwotę zainwestuje m.in. Goldman Sachs.

- Ta inwestycja jest ogromnym wsparciem, a tym samym jest również podkreśleniem, jak wiele, przez okres dwóch i pół lat, udało się nam osiągnąć. Pozwoli nam to na utrzymanie wysokiego poziomu rozwoju i dalszą, dynamiczną rozbudowę uniwersalnej platformy, która umożliwia sprawne wyszukiwanie połączeń autobusowych, kolejowych i lotniczych na terenie Europy - mówi Naren Shaam, założyciel i CEO w GoEuro.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Firma działa na rynku, na którym co roku 150 miliardów euro wydawanych jest na podróże. Wykorzystując najwyższą technologię, oferuje narzędzie, które zaspokoi potrzeby podróżujących po Europie.

- GoEuro w sposób imponujący zdołało wprowadzić do ery cyfrowej jeden z ostatnich niewykorzystanych rynków w branży turystycznej. Z ponad 50 000 stacjami kolejowymi i autobusowymi, a tym samym z milionami możliwych dróg podróży, Europa jak dotąd nie miała jednej wyszukiwarki. Widzimy ogromny potencjał w możliwości stworzenia tak uniwersalnego narzędzia - mówi Christopher Dawe, Co-Head, Goldman Sachs IP Private Investments.

GoEuro powstało zaledwie dwa lata temu i jesteśmy pod wielkim wrażeniem ich międzynarodowych aspiracji w zrewolucjonizowaniu europejskiego rynku turystycznego. Niezmiernie cieszy mnie również fakt, że ci, którzy już odnieśli sukces, jak Ilkka i Sebastian, również podejmują decyzję, by inwestować w europejski rozwój technologii. Międzynarodowy zespół, który tworzy GoEuro, to najlepsi z branży. Już teraz cieszymy się na możliwość rozpoczęcia współpracy zarówno z Narenem jak i z całym jego zespołem - dodaje Niklas Zennström, założyciel i CEO Atomico.

GoEuro obecne jest w 11 krajach Europy w tym także w Polsce. Oferuje swoim użytkownikom możliwość wyszukiwania i zakupu biletów na najtańsze i najbardziej dogodne połączenia oferowane przez 40 spółek kolejowych, ponad 300 przewoźników autobusowych i wszystkie linie lotnicze. Firmom oferującym przejazdy, ułatwia natomiast dotarcie do klientów z całego świata.

Dodatkowe finansowanie pozwoli firmie na dalszy rozwój, szczególnie w takich obszarach jak inwestowanie w integrację nowych partnerów, rozwój produktu, wspieranie klientów zarówno w Europie jak i na całym świecie, a także walkę o talenty, które zasilą zespół GoEuro.

Dziś GoEuro dociera do podróżnych za pośrednictwem 15 języków, w 120 krajach. Dzięki nam, podróżowanie po Europie stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek. Wsparcie, jakie otrzymujemy od Glodman Sachs i Atomico, pozwoli nam jeszcze bardziej skoncentrować się na osiągnięciu wyznaczonego celu, jakim jest stworzenie narzędzia, które będzie jedynym potrzebnym, by łatwo, szybko i tanio podróżować po całej Europie - mówi Naren Shaam.

fot. pixabay.com 

Komentarze (0)