Dzieci nie tylko korzystają, ale i tworzą nowe technologie. A pomaga im w tym londyńska spółka Technology Will Save Us, która zdobyła 1,2 mln funtów. Pozyskany kapitał przeznaczy na wzbogacenie oferty sklepu z zabawkami do nauki robotyki i programowania.

1,2 mln na rozbudowę asortymentu

Startup z Wielkiej Brytanii pozyskał ponad milion funtów na technologiczną edukację dzieci. Technology Will Save Us, za którym stoi małżeństwo Bethany Koby i Daniel Hirschmann, od 2012 roku zajmuje się produkcją i sprzedażą komponentów elektronicznych, dzięki którym maluchy samodzielnie mogą konstruować urządzenia, uczyć się robotyki i programowania. Londyńska spółka przeznaczy zdobyty kapitał na zwiększenie asortymentu.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Póki co w ofercie Technology Will Save Us znajdziemy zestawy do budowania prostych robotów, przenośnych głośników, gier i czujników wilgoci zasilanych energią słoneczną. Wkrótce gama produktów ma być rozbudowana o takie kategorie jak chociażby urządzenia wearable. Bethany Koby i Daniel Hirschmann nie zdradzają jednak jakie dokładnie gadżety będzie można niebawem kupić w ich sklepie.

W Polsce działa podobny startup

Twórcy Technology Will Save Us chwalą się z kolei, że w ciągu trzech lat istnienia spółki sprzedali około pięćdziesiąt tysięcy zestawów i rozpoczęli współpracę z brytyjska siecią domów towarowych należących do John Lewis Partnership. Każdy z wcześniej wspomnianych zestawów kosztuje w przedziale od piętnastu do siedemdziesięciu pięciu funtów i jest dedykowany dzieciom powyżej piątego roku życia.

Podobny projekt od 2014 roku realizuje przedsiębiorca z Trójmiasta. Maciej Wojnicki, o który mowa, ruszył w zeszłym roku z Lo Fi Robot i podobnie jak startupowcy z Wielkiej Brytanii dba o technologiczny rozwój maluchów. W przypadku powyższego przedsięwzięcia, żeby zbudować pierwszego w swoim życiu robota wystarczy kupić elektroniczne komponenty, kilka drewnianych klocków i uzyskać dostęp do platformy Arduino. W zeszłym roku twórca Lo Fi Robot zdobył trzecie miejsce w konkursie organizowanym przez UPC Biznes.

Komentarze (0)