Jest pomysł, jest biznes, a teraz także kapitał. Fundusz Experior Venture Fund zainwestował w rozwój dwóch startupów: DrOmnibus i WeGirls. Pozyskane środki pomogą obu spółkom rozwinąć się na międzynarodowej arenie.

Experior Venture Fund inwestuje w DrOmnibus i WeGirls

DrOmnibus i WeGirls, spółki wspierane przez Funduszu Zalążkowego Krakowskiego Parku Technologicznego, pozyskały właśnie inwestora. Udziały w obu podmiotach nabył warszawski fundusz venture capita Experior Venture Fund, w którego portfolio inwestycyjnym znajdziemy między innymi polski startup ZenCard. Wartość i warunki transakcji nie zostały ujawnione.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Wiadomo natomiast na co oba przedsiębiorstwa przeznaczą pozyskany kapitał. W przypadku DrOmnibus, narzędzia wspierającego terapię dzieci z zaburzeniami, będzie to zintensyfikowanie działań sprzedażowych w Polsce i wejście na rynki zagraniczne. Bogumiła Matuszewska, dyrektor generalna spółki, nie zdradza jednak jakie dokładnie cele sprzedażowe firma chce w najbliższym czasie zrealizować i jakie kierunki ekspansji obierze.

Takich spółek nam potrzeba

Jeśli chodzi o WeGirls, producenta zabawek wspierających rozwój dziewczynek, Anna Rutkowska, współzałożycielka startupu, tłumaczy, że zdobyte właśnie środki finansowe wyda na: ugruntowanie pozycji WeGirls na rodzimym rynku, a także, podobnie jak DrOmnibus, ekspansję na rynki w Europie. - Inwestycja pozwoli nam na dynamiczny rozwój oraz stworzenie innowacyjnych aplikacji mobilnych stanowiących rozszerzenie świata WeGirls w przestrzeni wirtualnej - dodaje.

Zdaniem Kingi Stanisławskiej, Partnera Zarządzającego Experior Venture Fund, oba podmioty mają olbrzymi potencjał globalny, łączą w sobie technologię, specjalistyczne know-how oraz unikalną wiedzę założycieli. - Takich właśnie spółek nasz fundusz poszukuje - wyjaśnia. Dodaje, że zarówno DrOmnibus, jak i WeGirls pełnią ważną misję, którą jest wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży.

FZ Krakowskiego Parku Technologicznego wypełnia swoje zadanie

Spółki należące do Matuszewskiej i Rutkowskiej są dwiema z pięciu podmiotów wyinkubowanych przez FZ Krakowskiego Parku Technologicznego, które w ostatnim czasie pozyskały inwestora. W 2015 roku kapitał zdobyły również Sher.ly, HG Intelligence i EXDIN Solutions. Marcin Bielówka, prezes FZKPT, mówi, że objęcie udziałów przez zewnętrzny fundusz venture capital potwierdza skuteczność z jaką podmiot, któremu przewodzi, wypełnia swoją misję.

Komentarze (0)