PwC dzięki przejęciu Grupy Outbox, lidera na europejskim rynku innowacyjnych rozwiązań, wzmocni swoją pozycję doradcy w zakresie obejmującym nowoczesne technologie informatyczne wspierające wdrażanie strategii i rozwiązań biznesowych dla klientów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Przejęcie Outbox wymaga jeszcze zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Zdjęcie główne artykułu by picjumbo.com

Grupa Outbox jest polską firmą działającą na rynku od 2005 r. Obecnie obsługuje klientów z Europy Zachodniej i Europy Środkowo-Wschodniej zapewniając im doradztwo oraz usługi wdrożeniowe z obszaru innowacyjnych technologii IT. Są to rozwiązania tj. CRM i Customer Experience, umożliwiające efektywne zarządzanie procesami biznesowymi oraz kontaktami z otoczeniem biznesowym. Outbox specjalizuje się w działaniach typu marketing automation, e-commerce, technologie mobilne oraz transformacja cyfrowa wykorzystująca chmurę IT.

Dla Grupy Outbox pracuje 270 pracowników w biurach w Warszawie, Düsseldorfie, Pradze i Londynie. Dzięki szerokiemu zakresowi usług technologicznych i konsekwentnie prowadzonej ekspansji zagranicznej w 2015 r. firma miała ponad 13 mln euro przychodu, co oznacza wzrost o 58% r/r. - To największa transakcja PwC w Polsce i w regionie, która zmieni rynek usług transformacji cyfrowej. Jako PwC będziemy w stanie nie tylko przygotowywać strategie wykorzystujące nowe możliwości związane z cyfrową rewolucją, ale też z sukcesem wdrażać związane z tym efektywne rozwiązania technologiczne - mówi Piotr Łuba, partner zarządzający działem doradztwa biznesowego PwC w Polsce.

Dzięki przejęciu Grupy Outbox PwC wzmocni swoje kompetencje związane z transformacją cyfrową oraz technologiami informatycznymi, mającymi coraz większy wpływ na prowadzenie biznesu we wszystkich branżach. Grupa Outbox stanie się integralna częścią globalnej sieci PwC w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, obejmującym 29 krajów, od kilkudziesięciu lat dostarczając klientom najwyższą jakość usług w obszarze audytu, doradztwa biznesowego oraz podatkowego i prawnego.

- Jesteśmy polskim startupem. Założyliśmy Grupę Outbox 10 lat temu. Nasza firma to dowód na to, że w Polsce powstają firmy innowacyjne i osiągają sukces także na zagranicznych rynkach. Nasza pozycja jest tym bardziej unikalna, że od początku nie ograniczaliśmy się tylko do jednego dostawcy technologii - współpracujemy ze światowymi liderami jak salesforce.com, Microsoft, Oracle czy SAP/Hybris. Rynek projektów transformacji IT w kierunku omnichannel, customer experience, marketing automation czy digital ma ogromny potencjał. Same usługi CRM w Wielkiej Brytanii w 2015 roku szacowane były na 1,7 mld euro, a w Polsce na 66 mln euro. PwC to globalnie numer jeden w zakresie konsultingu biznesowego, a Grupa Outbox to eksperci w obszarze transformacji IT. Wspólnie będziemy w stanie zaoferować klientom unikalną na rynku kombinację - transformację biznesową z wykorzystaniem innowacyjnych technologii - mówi Marcin Ciesielski, jeden z założycieli Grupy Outbox.

Informacja o przejęciu została ogłoszona w Warszawie przez Jonathana Tate’a, partnera w PwC, lidera ds. technologii w regionie Europy, Środkowego Wschodu i Afryki oraz Piotra Romanowskiego, partnera w PwC, lidera doradztwa biznesowego w Europie Środkowo-Wschodniej. Transakcja wymaga jeszcze zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz spełnienia pozostałych warunków określonych umową sprzedaży.

- Dzięki transakcji z Grupą Outbox, PwC stanie się graczem, który będzie konkurował nie tylko z firmami doradztwa biznesowego, ale też z firmami zajmującymi się wdrożeniami technologii. Dziś z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że PwC świadczy kompleksowe usługi dla swoich klientów i jest firmą technologiczną - podsumowuje Anna Sieńko, partner PwC ds. technologii na Europę Środkowo-Wschodnią.

Dzięki tej transakcji liczba ekspertów ds. technologii w europejskiej sieci spółek PwC zwiększy się do prawie 3 000 osób.  Przejęcie Grupy Outbox to element długoterminowej strategii rozwoju PwC. Prezesem zarządu PwC Polska jest Adam Krasoń, a za region Europy Środkowo-Wschodniej odpowiada Olga Grygier-Siddons.

Komentarze (0)