Warsztaty - YouNick Mint i IBM - IBM Watson Explorer Proof of Technology, czyli jak dogadać się z superkomputerem?

Złotniki k. Poznania

ul. Krzemowa 1
20 czerwca, 09:00

Warsztaty - YouNick Mint i IBM - IBM Watson Explorer Proof of Technology, czyli jak dogadać się z superkomputerem?

Wygrał słynny teleturniej w USA, wymyśla idealny przepis na potrawę ze składników, które masz w domu, pomaga onkologom w diagnostyce chorób raka. Watson to superkomputer IBM, który ogromne możliwości obliczeniowe łączy z cognitive computing – umiejętnością uczenia się, zdolnością rozumienia języka naturalnego, a także możliwością stawiania hipotez i ich weryfikacji.

Bierze na warsztat gigantyczne ilości danych, zanurza się w nich i odnajduje niezwykłe powiązania, niedostrzegalne na pierwszy rzut oka trendy czy prognozy. W dodatku porozumiewa się z człowiekiem nie za pomocą skomplikowanych komend programistycznych, ale naturalnie zadawanych pytań i odpowiedzi w formie prezentacji graficznych. Pomaga też przedsiębiorcom i menedżerom.

Watson Explorer to platforma przeszukująca i analizująca dane, dzięki czemu wspiera rozwój biznesu i ułatwia podejmowanie decyzji marketingowych, sprzedażowych czy finansowych. A jako że wszystko opiera się na cognitive computing, z jego możliwości mogą korzystać nie tylko zaawansowani technicznie użytkownicy, ale każdy, kto potrzebuje przeanalizować dane – prezes firmy, dyrektor finansowy, sprzedaży czy marketingu, analityk.

Chcesz się tego nauczyć? Fundusz inwestycyjny YouNick Mint i IBM zapraszają 1 czerwca 2017 r. na bezpłatne warsztaty „IBM Watson Explorer Proof of Technology” w parku technologicznym YouNick w Złotnikach pod Poznaniem. Uczestnicy, korzystając m.in. ze statystyk wypadków w USA czy recenzji produktów z jednego z serwisów internetowych, będą mogli bezpośrednio zapoznać się z interfejsem Watson Explorera i pracować na prawdziwych danych – ustrukturyzowanych lub nie.

Na warsztaty można się zapisać korzystając z formularza pod tym adresem: http://bit.ly/2qCyB9V

UWAGA! Zajęcia prowadzone są w języku angielskim. Więcej informacji na Facebooku: https://www.facebook.com/events/190434114810158/