Niedawno zakończył się czwarta edycja Startup Weekend Szczecin, w tym roku była częścią międzynarodowej inicjatywy Global Startup Weekend AI. Zwycięzca HireMe powalczy teraz o finały na Global AI Summit w Paryżu.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Startup Weekend Szczecin to 54 godzinne wydarzenie które połączyło kilkudziesięciu ambitnych programistów i kreatywnych osób, którzy przy wsparciu doświadczonych mentorów pracowali nad startupami, które wykorzystują sztuczną inteligencję.

Tegoroczny Startup Weekend Szczecin miał międzynarodowy charakter jako część Global Startup Weekend AI, gdzie w 14 krajach na świecie uczestnicy pracowali nad swoimi projektami w ciągu 2 weekendów.

Podczas wydarzenia każdy uczestnik mógł w ciągu minuty przedstawić swój pomysł na startup i sprawdzić czy przekonają do jego rozwijania inne osoby. Po wybraniu najciekawszych projektów, uczestnicy stworzyli zespoły i  pracowali przez weekend nad innowacyjnymi projektami przy wsparciu doświadczonych mentorów. Na koniec startupy w ciągu 5 minut zaprezentowały to co udało im się stworzyć przed jury.

Zwycięzcą Startup Weekend Szczecin AI został poznańsko-szczeciński zespół HireMe, tworzący platformę która połączy rekrutacje pracowników z planowaniem ścieżki kariery IT z wykorzystaniem machine-learningu. Jury wyróżniło też aplikację SafeMe, która powiadamia lokalnych ratowników znacznie skracając czas udzielenia pierwszej pomocy.

– W tym roku chcieliśmy zachęcić uczestników Startup Weekend Szczecin do wykorzystania możliwości jakie oferuje sztuczna inteligencja oraz pokazać że AI to nie jest "rocket science" a globalny trend technologiczny, którym warto już dziś się zainteresować – mówi Maciej Jankowski z Fundacji Rozwoju Branży Internetowej Netcamp

Partnerami wydarzenia byli Aruba Cloud, Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT, Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej, Miasto Szczecin i Technopark Pomerania.

Startup Weekend to 54 godzinny hackathon dla osób zainteresowanych stworzeniem startupu w oparciu o nowe technologie. To sprawdzony międzynarodowy format wydarzeń wspierany przez Google for Entrepreneurs i globalną sieć akceleratorów Techstars a przede wszystkim największa na świecie społeczność startupowa. W ciągu 10 lat ponad 360 tys. uczestników Startup Weekendów na świecie stworzyło już 13 tys. projektów.

Komentarze (0)