Rusza konkurs KICkoff dedykowany twórcom projektów skupiających się na energii zrównoważonej. Uczestnicy powalczą o udział w programie akceleracyjnym KIC InnoEnergy Highway®. Zapisy przyjmowane są do 30 września.

Rusza KICkoff. Tu liczy się innowacja i zrównoważona energia

Droga, jaką muszą przejść przedsiębiorcy, żeby zdobyć kapitał i wystartować z projektem wcale nie musi być długa i kręta. Bo też nie wszystkie drzwi funduszy inwestycyjnych, akceleratorów i aniołów biznesu są szczelnie zamknięte na klucz. Z pewnością drzwi KIC InnoEnergy, europejskiej instytucji wspierającej innowacje i edukacje z zakresu energii, pozostają szeroko otwarte.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Europejska instytucja zajmująca się promowaniem przedsiębiorczości organizuje konkurs KICkoff, którego celem jest wyłonienie obiecujących projektów z Europy Środkowej i Wschodniej, które zajmują się energią zrównoważoną. Zwycięzca wydarzenia weźmie udział w programie akceleracyjnym KIC InnoEnergy Highway®, który pomoże początkującemu przedsiębiorcy rozwinąć pomysł w rentowny biznes. Ponadto otrzyma wsparcie finansowe. 

Zgłoś się do 30 września i zgarnij nagrodę główną

Jeśli więc jesteś studentem, naukowcem, startupowcem czy nieco bardziej doświadczonym biznesmanem, który rozwija projekt z zakresu zrównoważonej energii, zgłoś się do 30 września za pomocą tego formularza kontaktowego i zawalcz o nagrodę główną. Organizatorzy konkursu wezmą wówczas pod lupę wszystkie nadesłane projekty i ocenią ich potencjał pod kątem biznesowym i innowacyjności.

Najbardziej obiecujące startupy zakwalifikują się do drugiego etapu, a ich twórcy zostaną zaproszeni do jednego z czterech miast: Gdańska, Poznania, Warszawy albo Krakowa. Tam półfinaliści wezmą udział w specjalnych warsztatach, a spośród nich jury wybierze ścisłych finalistów. Konkurs zostanie rozstrzygnięty na gali finałowej, która odbędzie się w Krakowie. Ostatnim zadaniem trójki wcześniej wyłonionych pomysłodawców projektów, będzie zaprezentowanie przed organizatorami, umiejętności nabytych podczas warsztatów.

Na podium nie ma przegranych

Wszyscy finaliści mają szansę na udział w programie akceleracyjnym KIC InnoEnergy Highway®, gdzie do wzięcia jest nawet 150 tysięcy euro na rozwój projektu. Ponadto nagroda główna w konkursie to - 10 tysięcy euro w gotówce. Srebrnemu medaliście przypadnie nagroda w wysokości 5 tysięcy euro, natomiast osoba, która zajmie trzecie miejsce zgarnie 3 tysiące euro. Jest więc o co walczyć. Podejmiesz rękawicę?

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)