... ... ...

Tweet za każdą dziurę. Tak Panama wywalczyła interwencję ws. naprawy dróg

Dodane

03-06-2015

Adam Sawicki
Amerykańska stacja telewizyjna Panama TV wzięła się za poprawę jakość dróg. W związku z tym zorganizowała nietypową i skuteczną akcję marketingową. Za każdym razem, kiedy kierowca wjedzie w wyrwę znajdującą się w jezdni, wówczas Ministerstwo Dróg Publicznych otrzyma o tym tweeta.

Tweet za każdą dziurę

Dziurawe jezdnie to nie tylko domena polskich dróg. Kierowcy poruszajmy się po szosach amerykańskiego miasta Panama również cierpią z powodu słabej jakości dróg. Lokalna stacja telewizyjna Panama TV oraz popularna agencja reklamowa Ogilvy&Mather postanowiły zmierzyć się z problemem i nagłośnić sprawę. W związku z tym zorganizowali nietypową akcję marketingową.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Dzięki niej regionalne władze są informowane o fatalnym stanie ulic. Współtwórcy kampanii umieścili w dziurach na najbardziej ruchliwych ulicach Panamy krążki hokejowe wyposażone w czujnik mierzący nacisk i ruch. Podczas gdy koło samochodu wpadnie w jedną z wyrw z zamieszczonym krążkiem, wówczas zostanie automatycznie wygenerowany tweet, który będzie przesłany do Ministerstwa Dróg Publicznych.

Drogi już w naprawie

Licznie otrzymywane wiadomości stały się uciążliwe dla władz miast. A w ich efekcie minister do spraw dróg publicznych Ramón Arosemena postanowił zabrać głoś w audycji organizowanej przez Panamy TV oraz podjął w końcu działania mające na celu naprawę ulic, poinformował serwis CNET. Twórcy akcji są zadowolenie z jej rezultatów, ponieważ zależało im na udzieleniu pomocy swoim widzom, którzy cierpią z powodu słabej jakości jezdni.  

Przeprowadzona z sukcesem kampania stała się inspiracją do poszukiwania nowych rozwiązań problemów miasta, które można wesprzeć działaniami w mediach społęcznościowych. Obecnie pojawiły się pomysły, aby za pomocą Instagrama zamieszczać na ulicach zdjęcia pijanych osób, które załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne w miejscach publicznych.

fot. kadr z Vimeo

Komentarze (0)