Fundusz IQ Partners zadebiutował dzisiaj na warszawskiej giełdzie. Po wzrostach zaraz na początku notowań, z biegiem czasu akcje zaczęły systematycznie tracić swoją wartość, osiągając na zamknięciu cenę 1,88 zł.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Zaraz po rozpoczęciu handlu akcje oznaczone symbolem IQP kosztowały 2,28 zł. W południe cena akcji oscylowała już w okolicach 2 zł, by na koniec osiąść na poziomie 12 groszy niższym. Kapitalizacja funduszu po dzisiejszej sesji wynosi ponad 42 miliony złotych.

Spółka ogłosiła, że do końca bieżącego roku zamierza zainwestować 5 milionów złotych w pięć lub więcej projektów. Prezes Maciej Hazubski zapowiedział również wprowadzenie na NewConnect 6 spółek z portfolio funduszu - Langloo.com, Legal Stream, Concerto, M10, Proper Group oraz Igoria Trade.

IQ Partners jest 427. spółką notowaną na GPW w Warszawie i jednocześnie 16., która przeszła z rynku NewConnect na główny parkiet. Oprócz tego, był to 36. debiut na warszawskiej giełdzie w tym roku. Fundusz osiągnął niespełna 8 milionów złotych zysku netto w 2010 roku.

źródło: gpw.pl

Komentarze (0)