Wczoraj projekt BillGuard otrzymał dofinansowanie w postaci 10 milionów dolarów od Khosla Ventures, Founders Fund oraz Innovation Endeavors. Startup ma nam pomóc w szukaniu ukrytych kruczków, przez które tracimy nasze pieniądze.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

BillGuard to „antywirus dla rachunków”. System wyszukuje wszystkie ukryte płatności związane z korzystaniem z karty płatniczej oraz wystawianych rachunków. Krótko mówiąc, korzystając z własnej bazy danych oraz wyszukując aktualności w internecie, BillGuard sprawdza jakich opłat za prowadzenie konta czy kupowanie za pomocą kart płatniczych możemy uniknąć. Projekt pomysłodawców - Yarona Samida i Raphael Ouzan - jest prosty w obsłudze i zaledwie kilka kroków dzieli nas od korzystania z darmowego systemu chroniącego nas przed niechcianymi i nieautoryzowanymi  transakcjami.

Po krótkiej rejestracji wpisujemy markę karty płatniczej z jakiej korzystamy, następnie podajemy identyfikator oraz hasło do konta w banku. BillGuard skanuje naszą historię wypłat i każda wykonana zapłata jest sprawdzana przez 100 automatycznych testów, które wyłapują niezgodności, opierając się na własnej bazie danych oraz oznaczonych flagą przez innych użytkowników transakcji. Spoglądając na naszą historię płatności, możemy potwierdzić, o których płatnościach wiemy oraz oznaczyć flagą te, które wydają nam się podejrzane.

Projekt w styczniu b.r. otrzymał dofinansowanie w postaci 3 milionów dolarów oraz był finalistą TechCrunch Disrupt w maju tego roku.

źródło: techcrunch.com, gigaom.com

Komentarze (0)