W piątek w Rio de Janeiro odbyło się ogłoszenie wyników SmartCampu - konkursu połączonego z sesją mentoringową oraz IBM Venture Capital Symposium. Który z 5 zgłoszonych do finału projekt zdobył serca jurorów?

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Poniżej przedstawiamy 5 projektów, które brały udział w konkursie.

  • Easy Taxi – to aplikacja, dzięki której użytkownicy będą mogli jednym kliknięciem zamówić taksówkę znajdującą się w okolicy. Easy Taxi ma działać przy pomocy systemu GPS oraz współpracy z zaprzyjaźnionymi korporacjami. Użytkownicy będą mogli również skorzystać z płatności online za kurs.
  • IDXP – to system sensorów mierzący zachowanie konsumentów w sklepach. Dzięki połączeniu z serwerem oraz czujnikami umieszczonymi na każdym wózku zakupowym, możemy dowiedzieć się, które sekcje w sklepie są najczęściej odwiedzane. Dzięki takiemu rozwiązaniu manager będzie mógł sprawdzić, w których miejscach powinien ułatwić dostęp do produktu, czy organizować więcej akcji promocyjnych. System będzie również pokazywał w czasie rzeczywistym, jak poruszają się konsumenci oraz tworzył analizy sprzedanych produktów.
  • Mobwise – aplikacja ułatwiająca użytkownikom ominięcie zakorkowanych ulic. Korzystający z aplikacji po wybraniu miejsca docelowego, otrzymują informację, jaki jest dystans, ile jest miejsc parkingowych oraz jaki jest czas dotarcia do wybranego miejsca, i w jaki sposób ominąć utrudnienia w ruchu. Mobwise ma działać przede wszystkim dzięki zebranym danym oraz dzięki użytkownikom, którzy w zamian za podanie informacji dotyczącej ruchu na danej trasie, będą otrzymywali benefity od sponsorów.
  • Opara – jak przedstawiają twórcy aplikacji, pomaga ona zapobiec marnotrawieniu jedzenia w wyniku złej organizacji transportu i zepsucia produktów. Opara działająca na większości urządzeń mobilnych, ma być aplikacją śledzącą cały proces dostarczania produktów (przede wszystkim owoców) do sklepów.
  • Prime Health – system korzystający z analizy karty chorób pacjenta, dzięki której wykrywa potencjalne ryzyko zachorowania na choroby przewlekłe. Informacja taka może pomóc w zwróceniu uwagi na pewne aspekty życia, dotyczące danej choroby, bądź zapobiec dalszemu rozwoju choroby, zachęcając do korzystania z leków.

Nagrodę publiczności otrzymał projekt Opara, zdobywając prawie 40% głosów, a konkurs organizowany przez IBM wygrał IDXP.

źródło: thenextweb.com

Komentarze (0)