Firma inwestycyjna Atomico, założona przez Niklasa Zennströma, współtwórcę Skype'a,  zainwestowała wczoraj w niemiecki startup 6Wunderkinder. Projekt pewnie kojarzą ci wszyscy, którzy korzystają z popularnego narzędzia do organizacji czasu Wunderlist.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Wunderlist ostatnimi czasy zebrał sporo pochwał od użytkowników i zainteresowały się nim nawet mainstreamowe media. Potwierdzeniem funkcjonalności startupu było również zajęte 3 miejsce w konkursie Vodafone Mobile Click Awards 2011 oraz zgarnięcie nagrody w postaci 25 tysięcy euro.

Twórcy Wunderlist nie zaprzestali jednak na poprawianiu narzędzia do tworzenia popularnych list „to-do”. W sierpniu 2010 roku Christian Reber wpadł na pomysł stworzenia narzędzia, które ma być: „Nowym sposobem na organizowanie naszego życia”. Ideą Wunderkit ma być umożliwienie użytkownikom współpracy z członkami rodziny czy przyjaciółmi, dzięki korzystaniu z jednego narzędzia, ale na różnych urządzeniach mobilnych.

Wunderkit obecnie jest w fazie beta testów, ale zapowiada się ciekawie. Dzięki aplikacji będziemy mogli swobodnie tworzyć notatki, przypisywać zadania znajomym, komentować i „lajkować” posty innych oraz pozwolić na współpracę między użytkownikami.

We wrześniu 2010 roku Wunderkit otrzymał dofinansowanie w postaci 660 tysięcy dolarów od High-Tech Gründerfonds. Twórcy projektu zapowiadają, że pełna wersja startupu będzie dostępna już za kilka tygodni.

źródło: techcrunch.com, informacja własna

Komentarze (0)