Trzech doświadczonych startupowców z Doliny Krzemowej stworzyło nowy inkubator dla startupów. Imagine K12 ma specjalizować się w projektach edukacyjnych.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Model działania inkubatora nie różni się od innych tego typu przedsięwzięć. Jedynym novum jest specjalizacja w segmencie edukacyjnym. Twórcy Imagine K12 przyznają, że wzorowali się na Y Combinator. Inkubator rodem z Palo Alto, będzie koncentrował się na poszukiwaniu startupów we wczesnej fazie rozwoju oraz ludzi z pomysłami. Imagine K12 ma początkowo zapewniać finansowanie wystarczające do tego, aby twórcy przez kilka miesięcy mogli skupić się na programowaniu. Następnym etapem jest inwestycja - inkubator będzie oferował kwoty rzędu 15-20 tysięcy dolarów w zamian za około 6% udziałów w firmie. Oprócz tego, przez cały okres inwestycji inkubator zapewni program mentoringowy.

Imagine K12 zapewnia również pomoc w budowaniu relacji z instytuacjami edukacyjnymi, szkołami i uniwersytetami. Dzięki temu edustartupy będą mogły testować swoje projekty bezpośrednio na grupie docelowej.

Zgłoszenia do inkubatora można wysyłać do 1 maja 2011. Twórcy mają nadzieję pozyskać w pierwszej rundzie około dziesięciu projektów. Imagine K12 stworzyli Geoff Ralston, Tim Brady oraz Alan Louie.

źródło: techcrunch.com

Komentarze (0)