Działający globalnie, a pochodzący z Polski, serwis internetowy wisdio.com przyciągnął kolejnych inwestorów – trzy fundusze inwestycyjne oraz trzech inwestorów prywatnych zdecydowało o dołączeniu do grona akcjonariuszy WISDIO S.A. Spółka wyemitowała akcje nowej serii o wartości ok. 0,5 mln PLN.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Wisdio jest platformą wymiany wiedzy, która wykorzystując zaawansowane technologie i algorytmy, rozwiązuje prosty problem, z którym spotykamy się na co dzień: od kogo uzyskać właściwą informację na pytanie lub problem, który chcemy rozwiązać. Wisdio rozpoznając kontekst pytania oraz budując profile wiedzy użytkowników, potrafi automatycznie dopasować pytanie do właściwych osób i uzyskać odpowiedź w imieniu pytającego.

Projekt Wisdio jest jeszcze w fazie dostrajania finalnej wersji produktu, jednak działa już zarówno na rynku polskim, jak i amerykańskim. Odniósł także już pierwsze sukcesy, znajdując się w ścisłym finale tegorocznej edycji konkursu Startup Fest, organizowanego przez Agorę i portal Gazeta.pl.

Spółka wyemitowała akcje nowej serii o wartości ok. 0,5 mln PLN, które zostały objęte przez fundusze inwestycyjne: Futuris S.A., Runicom S.A., Black Pearl Capital S.A. oraz tzw. aniołów biznesu: Przemka Plutę – szefa PayPal CEE, Mikołaja Walkowa – CFO w Carrywater Group S.A. oraz Przemysława Gontarza – CEO w Netteam Solutions. Także dwaj dotychczasowi akcjonariusze – fundusz inwestycyjny Carrywater Ventures Limited oraz pomysłodawca i CEO spółki – Sebastian Zontek zdecydowali zwiększyć swój udział kapitałowy w przedsięwzięciu.

Jak możemy przeczytać w informacji prasowej, pozyskany w ten sposób kapitał zostanie przeznaczony na dalszy rozwój platformy Wisdio, w tym przede wszystkim na prace nad rozwojem algorytmów opartych o sztuczną inteligencję, poszerzanie dostępu do platformy z urządzeń mobilnych i innych serwisów społecznościowych. W najbliższych planach spółki jest także wdrożenie usług komercyjnego udostępniania wiedzy przez ekspertów.

Gratulujemy ekipie Wisdio pozyskania funduszy i z ciekawością przyglądamy się dalszemu rozwojowi projektu!

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)