Klarna, startup z Sztokholmu, otrzymał w piątek dofinansowanie w postaci 155 milionów dolarów od Sequoia Capital, który wcześniej już inwestował w projekt oraz od nowego inwestora - DST. Czym jest Klarna?

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Klarna jest systemem płatności online, odwracającym sposób płacenia za zamówiony produkt. W przeciwieństwie np. do PayPala Klarna oferuje możliwość zapłacenia za zamówiony przedmiot dopiero po otrzymaniu go do rąk, a nie jak zazwyczaj bywa przed zamówieniem.

Ponad 6 milionów klientów, którzy skorzystali z usług Klarny, dokonało płatności po odebraniu przesyłki oraz po sprawdzeniu czy produkt spełnia oczekiwania klienta. Rodzi się pytanie, czy jest to bezpiecznie i co na to właściciele sklepów? Jak mówią twórcy serwisu, Klarna bierze na siebie całe ryzyko za możliwe oszustwa czy opóźnienia w płatnościach.

Twórcami Klarny są Niklas Adalberth, Victor Jacobsson oraz Sebastian Siemiatkowski, którzy od początku istnienia projektu uzyskali prawie 170 milionów dolarów dofinansowania i od kilku lat posiadają rentowny biznes. Otrzymane pieniądze mają pomóc w ekspansji na nowe rynki.

źródło: venturebeat.com, ft.com

Komentarze (0)