Chmura obliczeniowa, czy jak kto woli - cloud computing, to jeden z najgorętszych tematów mijającego roku. Jednak czym właściwie jest przetwarzanie danych w chmurze? Jaki jest tego potencjał? Jak go wykorzystać? Na te pytania odpowiedzi szukają autorzy książki "Chmura obliczeniowa. Rozwiązania dla biznesu."

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Książka autorstwa Arthura Mateosa i Jothy'ego Rosenberga to tegoroczna pozycja, której polskie wydanie przygotowało właśnie Wydawnictwo Helion (tytuł oryginału - The Cloud at Your Service).

Już na wstępnie warto zaznaczyć, że nie jest to pozycja wyłącznie dla programistów, a już z pewnością nie dla tych, którzy szukaliby w niej kodu. Tutaj go nie znajdą. Autorzy przygotowali swoją książkę z myślą o kierownikach biznesowych, kierownikach projektów, architektach systemów, dyrektorach ds. informatyki, technologii etc. Słowem - o wszystkich osobach odpowiedzialnych za decyzje informatyczne i potencjalnych klientach usług w chmurze.

Książka porusza takie tematy, jak:
  • Zasady definiujące przetwarzanie danych w chmurze.
  • Historia chmur obliczeniowych i ich klasyfikacja.
  • Najnowsze technologie, najwięksi dostawcy, najlepsze praktyki.
  • Kiedy korzystać z chmury, a kiedy jej unikać.
  • Tworzenie skalowalnych i niezawodnych aplikacji w chmurze.
  • Przenoszenie do chmury istniejących aplikacji i infrastruktury.
  • Niezawodność i bezpieczeństwo chmur obliczeniowych.
  • Testy, wdrożenia i działanie w chmurze.

"Chmura obliczeniowa. Rozwiązania dla biznesu" to solidna pozycja, napisana przystępnym, żywym językiem, która z pewnością pozwoli pozwoli zapoznać się bliżej z cloud computingiem i ułatwi usystematyzowanie informacji na jego temat (które pewnie każdy z nas już w mniejszym lub większym stopniu posiada).

Nie można nie zauważyć, że chmura obliczeniowa to bardzo gorący temat i chyba jedna z najważniejszych transformacji informatycznych, jakich ostatnimi czasy jesteśmy świadkami. Jeżeli odczuwacie potrzebę zgłębienia tego tematu, to książka Arthura Mateosa i Jothy'ego Rosenberga powinna Was zainteresować.

Chmura obliczeniowa. Rozwiązania dla biznesu

Autorzy: Jothy Rosenberg, Arthur Mateos
Data wydania: 2011/11

Książkę możecie nabyć na stronie wydawnictwa Helion, klikając tutaj.

Uwaga! Tylko dziś, posługując się poniższym kodem, możecie kupić książkę o 10% taniej.

1CB4FC-3D71F5-H

Komentarze (0)