Czym różni startup się od firmy? To jedno z wielu pytań, które padły podczas współorganizowanej przez InQbe konferencji e-startup – czyli survival w sieci. Na pozór wydaje się być dziwne. Trochę w stylu: czym różni się kwadrat od prostokąta? O ile jednak w matematyce wszystko jest jasno zdefiniowane, o tyle e-biznes do końca taką nauką ścisłą nie jest.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Tu częściej mamy do czynienia z wyjątkami, z brakiem możliwości zastosowania sprawdzonych regułek i wzorów. Tu jesteśmy bliżej biologii, pracy na żywym organizmie. Może to i lepiej? Dzięki temu nie jesteśmy skazani na rutynę, możemy odkrywać nowe prawa, które mogą mieć zastosowanie tylko w naszym konkretnym przypadku. Dzięki temu świat e-biznesu jest żywy i nie stoi w miejscu.

Jedną z możliwych odpowiedzi na powyższe pytanie przedstawił Paweł Lipiec w styczniowym numerze e-profit. Można się z nim zgadzać lub nie, ale na pewno nie zaszkodzi przeczytać. Podobnie zresztą jak wiele innych treści dotyczących rynkowych trendów w e-biznesie. Styczniowy numer e-profit poświęcony jest w sposób szczególny tematyce leżącej na styku świata finansów i IT. Wymiana walut online bez spreadu, rachunek e-scrow, automaty, które podejmują za nas decyzje inwestycyjne na giełdzie – to tylko niektóre z e-usług, które podbijają lub zamierzają podbić rynek. Jak? Najlepiej przeczytajcie i oceńcie realność tych planów sami.

Warto również pochylić się nad lekturą artykułów poświęconych mentoringowi. Dla młodych firm doświadczenie, wiedza i kontakty mentora mogą okazać się biletem na połączenie ekspresowe z wielkim światem biznesu, a znalezienie mentora dziś jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Takim biletem z pewnością jest też dobry inwestor. Jak go oczarować? Odpowiedź na to pytanie również znajdziecie w styczniowym numerze i co więcej, artykul na ten temat powstał na podstawie prezentacji inwestora, który obecnie na swoim koncie ma najwięcej wejść kapitałowych w kraju.

Na koniec trochę lżejsze spojrzenie na gospodarkę i i kilka materiałów po angielsku, żeby na bieżąco odświeżyć sobie pare słówek. Tym razem zabierzemy was do XVII wiecznej Holandii w artykule The Dutch and Tulip Mania. Miłej lektury styczniowego numeru e-profit.

Marek Dornowski,
Redaktor naczelny, e-profit

Pobierz magazyn e-profit jako plik PDF >>>

 

Komentarze (0)