approveapp to pierwsza część większego systemu dedykowanego grafikom i małym/średnim studiom graficznym, który ma za zadanie rozwiązanie większości bolączek związanych z ich pracą w prosty i przyjazny sposób.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Serwis od końca grudnia zeszłego roku udostępniony jest w wersji beta, ale już za chwilę zakończy fazę testów.

Aplikacja approveapp ma na celu ułatwienie grafikowi kontaktu z klientem na etapie prezentacji, uwag i zatwierdzania projektu - całkowicie automatyzuje wysyłkę informacji zarówno od grafika (np. o wgraniu, nadpisaniu czy dodaniu widoków do projektu), jak i od klienta przesyłającego grafikowi zbiorcze informacje o uwagach, braku akceptacji lub o zatwierdzeniu projektu.

Approveapp było i jest aplikacją, którą zaprojektowałem dla siebie - grafika, mającego podobne problemy do wszystkich naokoło zajmujących się tym samym - mówi Michał Galubiński, twórca aplikacji - Wyszedłem z założenia, że projekt nie ma zastąpić komunikowania się z klientem na etapie prezentacji i akceptacji a je wspomóc w najprostszy możliwy sposób. Wszystkie zbędne funkcje zostały usunięte - zostawiłem w projekcie samą esencję "wgraj, wyślij, zapomnij". Najbardziej zaskoczyło mnie to, że miesiące, czy nawet lata (pomysł przeleżał prawie 2 lata w szufladzie) przemyśleń nie pozwoliły na analizę wszystkich możliwych opcji. Beta testy to najlepsze doświadczenie dla projektanta i pomysłodawcy - taki zimny prysznic, pozwalający dojść do świetnego wniosku - "jest jeszcze kupę wiedzy do pochłonięcia".

Wygląda na to, że cały projekt rozwija się bardzo dynamicznie. Jak zapowiadają twórcy, jeszcze przed wakacjami przedstawią "prezentera na iPada" - czyli aplikację pozwalającą prezentować bezpośrednio klientowi na spotkaniu projekty, jak również zarządzać wszystkimi danymi. Kolejnym krokiem ma być rozwinięcie samej aplikacji webowej o funkcje ułatwiające komentowanie i zaznaczanie elementów do zmiany.

Approveapp.com jest jedną z siedmiu planowanych aplikacji. Obecnie w produkcji są już dwie kolejne a ich premiera odbędzie się najprawdopodobniej we wrześniu tego roku.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia filmu promującego approveapp.

Komentarze (0)