Świetna inicjatywa giganta z Mountain View powoli zmierza do końca. Konkurs "Start with Google" polega na wyłonieniu spośród egipskich startupów tego najlepszego, który otrzyma 200 tysięcy dolarów w ramach dofinansowania, ale nie tylko wygrani coś zyskają.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny


Na początku konkursu, spośród czterech tysięcy zgłoszonych aplikacji wybrano 200. Wczoraj została ogłoszona lista 50-ciu projektów, które dostały się do kolejnego etapu. Wśród finalistów znalazł się m.in. startup SuperMama, który jest znany polskiej publiczności jako laureat Start with e-nnovation. W gronie najlepszej 50-tki znalazły się jeszcze inne ciekawe projekty, np. IntaFeen (egipski Foursquare), Bey2ollak.com, GroupStre.am czy aplikacja Digital Egypt.

Organizatorzy "Start with Google" przygotowali dla finalistów serię interesujących wykładów oraz sesje mentoringowe i biznesowe, w których zespoły będą mogły poprawić swoje umiejętności w prezentacji projektu czy w przemówieniach. Każdy zespół otrzymał dwóch mentorów, którzy przez cały okres trwania konkursu, będą wspierać swoich podopiecznych.

Ciekawe, czy kiedyś "Start with Google" zawita do Polski. Co prawda, w naszym startupowym ekosystemie funkcjonuje sporo konkursów i podobnych eventów, ale przecież nigdy za wiele :)

źródło: thenextweb.com

Komentarze (0)