Dziś przedstawiamy Wam aplikację, która została stworzona z myślą o studentach i ma za zadanie objęcie całego obszaru społecznego związanego ze szkołą, do której uczęszczamy. Aplikacja OneSchool zapewnia poznanie nowych miejsc i ciekawych ludzi, ale także powie jak trafić do szkoły.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Niespełna rok temu, trzech studentów postanowiło stworzyć aplikację, która ma pomóc im i innym kolegom odnaleźć się w szkole, wskazywać pobliskie dobre knajpy, umożliwiać wgląd do mapy miasta, pokazywać profile studentów i studentek, uporządkowaną listę wydziałów danej uczelni oraz zrzeszone w niej grupy.

Czy OneSchool ma zamiar konkurować z największymi portalami społecznościowymi? Mimo tego, że tak jak dawniej na TheFacebooku, aby zarejestrować się potrzebny jest adres e-mailowy w domenie @edu, OneSchool nie ma zamiaru konkurować z tym największym portalem społecznościowym. Twórcy projektu w zamyśle chcieli stworzyć aplikację, która miała pobierać dostępne informacje z wszystkich portali, aby potem je sformatować i udostępnić użytkownikom aplikacji. Co ciekawe, aplikacja nie jest powiązana z żadną ze szkół, a jej działanie opiera się wyłącznie na udostępnionych już wcześniej informacjach. Według danych, obecnie aż 150 amerykańskich szkół jest na liście oczekujących, by jej studenci mogli w pełni korzystać z dobrodziejstw tej aplikacji.

Zespół OneSchool otrzymał tydzień temu 750 tysięcy dolarów dofinansowania od 500 Startups, co zapewne pomoże w rozwijaniu tej darmowej aplikacji na systemy Android, iOS oraz WindowsPhone.

źródło: techcrunch.com, techcocktail.com

Komentarze (0)