Trwa rekrutacja do pierwszego programu akceleracyjnego prowadzonego przez Wise Guys. Akcelerator szuka ciekawych startupów i mocnych teamów z całej Europy.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Wise Guys to akcelerator, którego siedziba jest w Estonii, ale z założenia ma charakter ogólnoeuropejski. Powstał on z inicjatywy Herty Tammo, który jest także jednym z inwestorów w tym projekcie. W gronie współtwórców można znaleźć również takie osoby jak Jon Bradford z brytyjskiego Springboardu oraz wiele innych postaci związanych ze sceną startupową głównie w krajach nadbałtyckich.

Co oferuje akcelerator? Jak twierdzą jego przedstawiciele, przede wszystkim krew, pot i łzy. Jednak oprócz tego, będzie również coś przyjemniejszego - 10 tygodni ciężkiej pracy nad startupem. Startupowców będzie wspierać grono mentorów z różnych krajów i o różnych specjalizacjach. Oczywiście bez pieniędzy ani rusz. Akcelerator Wise Guys zamierza zainwestować do 15.000 Euro w startup.

Rekrutacja do Wise Guys zakończy się 11 marca, a program akceleracyjny ruszy pełną parą już 23 kwietnia. Wszystkie prace zakwalifikowanych zespołów będą odbywać się w Tallinie, ale główny punkt przedsięwzięcia, czyli Demo Day przed gronem inwestorów, odbędzie się na początku lipca w Londynie. Prawdopodobnie dlatego, że tam dużo łatwiej zdobyć inwestora niż w naszej części Europy.

Organizatorzy przewidzieli również gratyfikację finansową dla osób polecających ciekawe startupy. Dlatego jeśli macie dobre pomysły i silny zespół, zgłaszajcie się do Wise Guys... i nie zapomnijcie powołać się na MamStartup.pl, w końcu 500 "ojro" piechotą nie chodzi ;)

źródło: informacja własna

Komentarze (0)