Twój telefon to kontroler, a twoja przeglądarka to konsola – w tym zdaniu zawiera się idea Brass Monkey. Twórcy aplikacji na początku stycznia otrzymali 750 tys. $ dofinansowania. Graj smartfonem, nie kupuj konsoli do gier.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Do korzystania z Brass Monkey powinniśmy się przede wszystkim przygotować. Jak zagrać korzystając z naszego laptopa, który posłuży jako konsola oraz smartfona bądź tabletu, który posłuży jako kontroler? Jeśli chcemy skorzystać z jej funkcjonalności w domu, musimy spełnić trzy warunki: pobrać aplikację, wejść w komputerze bądź telewizorze z przeglądarką na stronę playbrassmonkey.com oraz wybrać tę samą sieć WiFi na obu urządzeniach. Po spełnieniu wszystkich powyższych kroków, naszym urządzeniem mobilnym wybieramy jedną z ośmiu dostępnych gier.

Brass Monkey jest dostępny dla posiadaczy smartfonów z systemem iOS oraz Androidem. Aplikacja jest darmowa, ale podczas jej korzystania powinniśmy zobaczyć dwukrotnie bloki reklamowe, które możemy wyłączyć płacąc 99 centów. Pobrałem aplikację na tablet i nie widziałem żadnych reklam. Sama aplikacja jest prosta w obsłudze. Obawiałem się, że nie będę potrafił korzystać z tabletu/kontrolera, ale wszystko było klarownie wyjaśnione.

Twórcy aplikacji, aby zaproponować swoim użytkownikom więcej gier udostępnili SDK (Software Development Kit) dla programistów. Startup z Bostonu w 2010 roku był finalistą MassChallenge prestiżowego konkursu organizowanego przez akcelerator startupów z dużym budżetem o tej samej nazwie.

źródło: techcocktail.com, techcrunch.com,

Komentarze (0)