Dziś prezentujemy Wam wyniki ankiety, którą przeprowadziliśmy razem z Wami. Oto i portret polskiego startupowca, jaki wspólnie udało nam się naszkicować.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

W styczniu tego roku opublikowaliśmy wyniki ankiety “Ile są warte polskie startupy?”. W odpowiedzi na tytułowe pytanie 66% ankietowanych zaznaczyło odpowiedzi wskazujące kwoty wyższe niż 199 tys. PLN. Przy tym aż 51% pytanych przyznało, że przychody z ich projektów za cały okres ich działalności mieściły się w przedziale 0-9 tys. PLN. Nasza kolejna infografika pokazuje, że również dla 51% ankietowanych miesięczne zarobki z pracy przy startupie nie przekraczają 500 PLN netto. Nie jest to wiele, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę to, że na pracę przy startupie aż 65 % ankietowanych poświęca mniej więcej tyle samo czasu (lub zdecydowanie więcej), ile na pracę na etacie (z czego aż 25% odpowiadających wskazało, że jest to ponad 50h tygodniowo!).

Z drugiej strony w pierwszej ankiecie dokładnie 10% ankietowanych zadeklarowało łączny przychód ze startupu w wysokości ponad 100 tys. PLN, a w kolejnej 14% pytanych startupowców przyznało się do zarobków powyżej 5 tys. PLN netto miesięcznie. A to już całkiem ładne wyniki. Czy to potwierdzenie reguły, że jeden na 10 startupów ma szansę na sukces?

Jeśli tak, to z pewnością nie braknie nam determinacji w dążeniu do tego sukcesu. W pytaniu o najważniejszą cechę startupowca taka odpowiedź pojawiła się aż 96 razy - to blisko trzy razy więcej niż następna w kolejności kreatywność.

Zachęcamy Was do komentowania i dyskusji na temat powyższego materiału.

Podziękowania dla Studia RH+ (projekt i wykonanie infografiki), serwisu ankietka.pl (udostępnienie narzędzia do przeprowadzenia ankiety) oraz tych wszystkich, którzy poświęcili swój czas, żeby wziąć udział w badaniu!

Komentarze (0)