Aplikacja Highlight była jedną z kilku przedstawianych podczas konferencji SXSW, która swoje działania opierała na geolokalizacji (location-based system). Najwięcej na konferencji mówiło się właśnie o niej. Jak wypadli inni uczestnicy?

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Na kolejnej już edycji konferencji South by Southwest, która miejsce miała w Austin, zaprezentowanych zostało 33 startupów. Wśród nich znalazły się startupy, o których pisaliśmy wcześniej, takie jak: Forecast, Brass Monkey, Goodzer czy HomeSnap. Największego buzzu wśród uczestników jak i w mediach społecznościowych zrobiła aplikacja Highlight, która podobnie jak Glancee, Banjo oraz Sonar mają pomóc nam w znalezieniu wśród osób w pobliżu bratnich dusz. Jak znajdziemy potencjalnych przyjaciół korzystając z naszego smartfona?

Gdy jesteśmy w sklepie, na konferencji czy na korytarzu w kinie uruchamiając aplikację Highlight znajdujemy osoby zalogowane do niej. Po chwili widzimy ich profile, a z opisu dowiadujemy się, gdzie pracują, czego słuchają oraz jakie jest ich hobby, co daje nam możliwość znalezienia wspólnych tematów do rozmowy.

Podczas interaktywnej części konferencji nagrodzone zostały startupy:

  • Stitch Labs – system zarządzania sprzedażą, dzięki któremu możemy kontrolować sprzedaż naszego produktu. Dzięki synchronizowaniu z popularnymi sklepami automatycznie pobiera dane kontaktowe klientów oraz ich zamówienia.
  • Spotflux – jest aplikacją pobieraną na komputery, dzięki której swobodnie, bez narażania swojej prywatności i zachowywania historii możemy korzystać z dobrodziejstw internetu. Startup nagrodzony w dwóch kategoriach: People's Choise oraz Best In Show.
  • FitOrBit – startup reklamujący się hasłem: Gdybyś miał osobistego trenera, to już byś schudnął. Wyróżnia się tym, że użytkownik samodzielnie wybiera osobistego trenera, który ma pomóc mu w zrzuceniu kilogramów. Z pomocy czy porad trenera możemy korzystać w każdej chwili.
  • Peekseed – platforma, dzięki której możemy dzielić się swoimi zainteresowaniami z innymi, odkrywać pasję innych i poznać nowych przyjaciół.
  • HomeSnap – aplikacja, dzięki której po zrobieniu zdjęcia napotkanemu domu dowiadujemy się czy jest na sprzedaż, ile kosztuje i jakie są jakie parametry.

źródło: techcocktail.com,

Komentarze (0)