Aplikacja, którą dzisiaj prezentujemy została współfinansowana przez Biuro Wiceprezydenta oraz Biuro Nauki i Technologii Białego Domu (White House Office of Science and Technology). Circleof6 ma zapobiegać przestępstwom oraz przemocy. Słyszeliście wcześniej o podobnym pomyśle?

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Temat kręgów przyjaciół ostatnimi czasy przycichł, ale każdy z nas już wie, po co się je tworzy. W przypadku circleof6 nasz krąg, składający się z sześciu wybranych przyjaciół, powinien zawierać bliskich znajomych najlepiej z naszej okolicy. Po pobraniu aplikacji na system iOS uzupełniamy nasz krąg przyjaciół, wybierając ich z listy kontaktów. Od tego momentu w szybki i łatwy sposób możemy telefonicznie poprosić ich o pomoc w różnych sytuacjach.

Gdy potrzebujemy podwózki do domu, bo boimy się wracać samemu, wybieramy przyjaciela z kręgu, który ma samochód i prosimy go o pomoc wysyłając wiadomość wraz z naszą lokalizacją GPS. Kolejną sytuacją, w której pomoże nam circleof6 jest prośba o rozmowę telefoniczną, która da nam wymówkę, by odejść od osób, z którymi nie chcemy rozmawiać. Rozmawianie z kimś przez telefon może także zniechęcić przestępców do napaści. Z poziomu aplikacji możemy również w łatwy sposób poinformować organy ścigania o dokonanym przestępstwie.

Aplikacja cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży zza oceanu oraz ich rodziców. Twórcy circleof6 w zeszłym roku zostali laureatami konkursu Apps Against Abuse Challenge organizowanym przez rząd Stanów Zjednoczonych.

źródło: techcocktail.com

Komentarze (0)