Guardian Streetstories (link do Google Play) to przede wszystkim historie związane z danym zakątkiem miasta. Aplikacja działa wyłącznie w Londynie w dzielnicy King Cross, ale nadal jest rozwijana i aktualizowana. Korzystając ze smartfona, oprócz słuchania naszej muzyki możemy posłuchać lokalnych utworów i opowieści.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Guardian Streetstories, jak się domyślacie, został stworzony przez dziennik “The Guardian” i ma pomóc w promocji miasta oraz pamięci o ich znanych mieszkańcach. Po uruchomieniu aplikacji system wykrywa, gdzie się obecnie znajdujemy oraz odtwarza utwory związane z danym miejscem. Jak zapewnia Francesca Panetta, jedna z osób odpowiedzialnych za realizację projektu, na tą chwilę mamy możliwość przesłuchania 70 utworów, w których słychać regionalną muzykę z dawnych lat, a także ciekawe opowieści np. o Charlesie Dickensie.

Darmowa aplikacja jest dostępna dla systemów Android oraz iOS. Guardian Streetstories może być zalążkiem do zainteresowania ludzi historią sławnych postaci i nie tylko. Ciekawe, czy przewodnicy miast znają opowieści zawarte w aplikacji Guardian Streetstories.

źródło: techcocktail.com, appfurnance.com

Komentarze (0)