Aunt Bertha to wyszukiwarka wszystkich rządowych, charytatywnych oraz miejskich programów pomocy społecznej. Znajdziemy tam listę instytucji, które pomogą potrzebującym znaleźć pożywienie, dach nad głową, opiekę zdrowotną, edukację, zatrudnienie i wiele innych.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Aunt Bertha przeszukuje dla nas setki tysięcy rządowych stron internetowych i znajduje oferty pomocy dla naszej okolicy. Startup powstał z powodu niejasności na jakie natrafiają ludzie szukający pomocy oraz trudności z dostępem do osób zajmujących się szukaniem programów pomocy społecznej. Korzystając ze startupu możemy za darmo znaleźć instytucje oferujące pomoc w rozwiązaniu problemów żywieniowych, edukacyjnych czy mieszkaniowych. Po wybraniu odpowiedniego programu podajemy ile osób liczy nasza rodzina oraz miesięczny przychód jaki uzyskujemy.

Z wyszukiwarki mogą korzystać mieszkańcy Austin w Teksasie, ale twórcy planują rozszerzenie działalności do Oklahomy, Noweg Meksyku oraz Arkansas. Aunt Bertha jest obecnie w fazie beta testów i został przyjęty do programu inkubacyjnego Austin Technology Incubator.

źródło: mashable.com

Komentarze (0)