iTraff Technology to technologia rozpoznawania obrazów użyta w aplikacji SaveUp. Dziś twórcy startupu otrzymali 1,9 miliona złotych w drugiej rundzie dofinansowania. W składzie inwestorskim są znane postacie polskiego internetu i nie tylko.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Spółka iTraff Technology rok temu stworzyła autorską technologię rozpoznawania obrazów, do której API ma zostać sprzedawane innym firmom w ramach licencji. Dzisiejsza inwestycja ma zapewnić stabilny rozwój projektu. Jak czytamy w oficjalnej informacji prasowej, technologia rozpoznawania obrazów może posłużyć również do interaktywnych kampanii reklamowych.

Do grona inwestorów oprócz grupy SpeedUp, która zainwestowała w startup z Poznania w fazie zalążkowej, dołączyli Piotr Wilam, Marek Kapturkiewicz, Rafał Han oraz Stephane Senkowski.

Jak transakcję komentuje Arek Skuza, CEO iTraff Technology?

- Warto podkreślić, że z dniem dzisiejszym zyskujemy nie tylko inwestorów, ale także znakomitych ekspertów od lat pracujących w branży IT, co zapewnia nam doskonałe, mentorskie wsparcie. Jesteśmy przekonani, że nasza technologia pozwoli zarówno nam, jak i wszystkim firmom, które skorzystają z naszego API, aktywnie współuczestniczyć w mobilnej rewolucji, która dokonuje się na naszych oczach. Wykorzystanie smartfonów i tabletów do rozpoznawania obrazu, i w konsekwencji do błyskawicznego robienia zakupów lub uzyskiwania poszerzonej informacji o widzianym okiem kamery smartfonu lub tabletu produkcie, to jeden z kierunków tych rewolucyjnych, mobilnych zmian.

Komentarze (0)