Jeszcze w tym roku będziemy mieli okazję zobaczyć film o startupowcach ze Stanów Zjednoczonych i Europy. Dzieło dwóch dziewczyn pochodzących z Islandii nazywa się "The Startup Kids" i zapowiada się całkiem ciekawie.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Twórczynie filmu, Sesselja Vilhjalmsdottir oraz Vala Halldorsdottir, dostały nawet unijny grant na jego stworzenie. Jednak otrzymana suma pieniędzy z Unii Europejskiej okazała się niewystarczająca na zorganizowanie tego przedsięwzięcia. Dlatego też potrzebne było alternatywne źródło finansowania projektu. Dziewczyny postanowiły skorzystać z Kickstartera. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Do tej pory zebrano ponad 13 tysięcy dolarów, czyli prawie dwa razy tyle co potrzeba, a do końca akcji zostało jeszcze 29 dni. Ideę postanowiło wesprzeć prawie 200 osób.

"The Startup Kids" ma składać się z 70 wywiadów z młodymi ludźmi, którzy postanowili stworzyć własne startupy. Na ekranie będziemy mieli okazję zobaczyć założycieli takich serwisów jak na przykład Vimeo, SoundCloud, PlayFish, WordPress czy Posterous. Z filmu dowiemy się m. in. jak osiągnęli sukces, jak zmieniło się ich życie, co znaczy być przedsiębiorcą internetowym.

Poniżej przedstawiamy Wam trailer tego filmu:

źródło: techcrunch.com

Komentarze (0)