Aplikacja Strażnik została stworzona, by pomóc w znalezieniu złodzieja, który ukradł nasz smartfon. Oprócz obecnej lokalizacji telefonu, aplikacja przesyła nam zdjęcie osoby, która właśnie go trzyma w ręku.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Aby w pełni korzystać z aplikacji, potrzebne jest skonfigurowanie skrzynki nadawczej naszego smartfona oraz dostęp do internetu. Darmową aplikacje uzupełniamy w nasze dane, wpisując numer bieżącej karty sim oraz hasło do aplikacji.

Jak działa aplikacja?Mamy dwa sposoby weryfikacji, czy upoważniona osoba obsługuje nasz smartfon. Pierwszą z nich jest ustawienie czasowej weryfikacji hasła. W tym przypadku, co jakiś czas będziemy zmuszeni wpisać wcześniej ustalone hasło, by zweryfikować swoje uprawnienia. Drugą opcją, tą bardziej zaostrzoną, jest ustawienie prośby podania hasła podczas każdego odblokowania telefonu. Opcja ta zabrania korzystania z telefonu bez podania hasła, więc złodziej nie będzie mógł przechwycić naszych danych z poziomu smartfona.

W obu przypadkach po złym podaniu hasła, czy po minięciu okresu czasowego jego wpisania, aplikacja wykonuje swoje zadanie. Jeśli dobrze skonfigurowaliśmy nasz telefon z aplikacją, Strażnik zrobi zdjęcie złodziejowi przednim aparatem i wyślę nam wiadomość ze zdjęciem oraz lokalizacją telefonu na naszą skrzynkę mailową.

Gdy jesteśmy już pewni, że skradziono nam telefon i nie dostaliśmy wiadomości na naszą skrzynkę mailową możemy sami poprosić Strażnika o sprawdzenie jego lokalizacji. Wystarczy, że wyślemy z innego wcześniej ustalonego telefonu wiadomość o treści #STRAZNIK# na nasz numer, wówczas uzyskamy wiadomość zwrotną.

Komentarze (0)