W piątek 18 maja odbyła się kolejna edycja Democamp East/West. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich wystawcy zaprezentowali swoje startupy. Odbył się również konkurs wieńczący całe wydarzenie.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Ponad 25 wystawców, trzy razy więcej zwiedzających i kilka godzin networkingu - tymi hasłami można podsumować tegoroczną edycję Democamp East/West. W Poznaniu wystawcami były startupy, agencje PR oraz inkubatory, które swoją ofertą zachęcali zwiedzających do skorzystania z ich programu.

Wśród wystawców znaleźli się m.in. inkubator InQbe, iNKubator czy startupy takie jak Pobli, Fanpoint, arcilook czy Taxi5. Event rozpoczął się o godzinie 10. Od tego momentu pojawiały się prezentacje zaproszonych gości. O memach w marketingu mówił Marcin Ostajewski, Waldemar Razik zaprezentował temat “Kłamstwa prezesa Yahoo mamy głęboko w…”, a Maciej Jankowski opowiadał nam "Jak zbadać pacjenta przez Internet".

Po godzinie 14, z lekkim opóźnieniem odbyła się prezentacja startupów biorących udział w konkursie. Przedstawiciele dziesięciu z nich prezentowali swoje projekty przed publicznością i co najważniejsze przed zgromadzonym jury.

Po dwóch godzinach od rozpoczęcia prezentacji nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu. Zebrani jurorzy w składzie liczącym 8 osób oceniali zespoły pod względem: identyfikacji potrzeby rynkowej, adekwatności opracowanego rozwiązania, poziomu konkurencyjności (wielkość rynku, konkurencja, zasoby do realizacji), strategii monetyzacji, strategii promocji i ogólnej “fajności”.

Głosami jury trzecie miejsce na podium zdobył startup Rentalo.pl, który w nagrodę otrzymał możliwość półrocznego wykorzystania miejsca do pracy w przestrzeni co-workingowej EurekaHub. Drugie miejsce w konkursie otrzymał zespół Rezumey.pl, który w ramach nagrody otrzymuje zaproszenie do miesięcznej pre-inkubacji w programie iNKubator oraz 5 tysięcy złotych. Zdobywcą pierwszego miejsca w konkursie Democamp East/West 2012 został projekt Taxi5, o którym za jakiś czas usłyszycie na łamach naszego serwisu. Startup otrzymał tzw. "dziką kartę" uprawniającą do wzięcia udziału w konkursie Start with e-nnovation, który odbędzie się podczas tegorocznej edycji światowej konferencji e-nnovation.

Komentarze (0)