Nasz partner T-Mobile uruchomił nowy serwis T-Mobile Innowacje. Powstał on ze względu na liczne zgłoszenia i zapytania oraz chęć współpracy z kreatywnymi ludźmi. Dostępne są trzy kategorie: Open API, Open Innovation, Start up!

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny


Po oficjalnym ogłoszeniu współpracy Mam Startup z T-Mobile zapewniliśmy, że partnerstwo przyniesie wiele korzyści przede wszystkim Wam - naszym czytelnikom. Dzisiaj został uruchomiony portal T-Mobile Innowacje, dzięki któremu będziecie mieli możliwość zaprezentowania swojego startupu, zaoferowania współpracy przy realizacji nowego pomysłu czy wzięcia udziału w wyzwaniach na budowę aplikacji. W portalu T-Mobile znajdziecie trzy kategorie.

Pierwszy dział Open API jest skierowany do developerów aplikacji. T-Mobile oferuje szereg artykułów, samouczków oraz podział na poszczególne kategorie API. Czytając dalej dowiadujemy się jaką funkcję będzie pełnił w kodzie aplikacji, jak działa i dowiemy się krok po kroku jak możemy go wykorzystać tworząc naszą aplikację. Oprócz wspomnianego podziału mamy dostęp do pojawiających się aktualności, działu showcase, w którym zamieszczane będą przykłady zastosowania Open API oraz wgląd do cennika, który jasno pokazuje za jakie funkcje korzystania z API T-Mobile zapłacimy. Co ciekawe, część oferowanego API udostępniona jest za darmo.

Open Innovation, to drugi dział w nowo otwartym serwisie T-Mobile. Dział Innowacje jest skierowany do wszystkich ludzi z pomysłem na startup. Jeśli mamy innowacyjny pomysł, który mógłby pomóc wielu abonentom sieci T-Mobile, to z pewnością powinniśmy wypełnić zgłoszenie do programu. Oferta otwarta jest również na kreatywnych ludzi z umiejętnościami programistycznymi, którzy mogą podjąć się “wyzwań” i zarobić na tym realne pieniądze. Na tą chwilę dostępne są trzy wyzwania: stworzenie aplikacji dla klientów będących w roamingu, portfela z QR kodami oraz aplikacji facebookowej na feature phone’y. Na wykonanie każdego z zadań mamy dziewięćdziesiąt dni i jeśli spełnimy wszystkie wymagania zamieszczone w specyfikacji to otrzymamy “10 tysięcy złotych, sławę i uznanie”. Naprawdę warto!

Start up! to trzeci, bardzo ważny dział nowego serwisu T-Mobile Innowacje. W tym dziale miejsce dla siebie znajdą aktywni twórcy korzystający z możliwości platformy i osoby posiadające zespół gotowy do współpracy z operatorem. Dział „Start up!” ma służyć jako punkt kontaktowy między partnerami a twórcami startupów. Dzięki niemu aktywne osoby spoza firmy, będą mogły zweryfikować swoje projekty, a najlepsi z nich otrzymają możliwość skorzystania z pomocy w ich realizacji oraz dostęp do zasobów oferowanych przez T-Mobile. Dzięki współpracy będą mogli nie tylko wypromować swoją aplikację, ale również poddać ją ocenie szerokiej grupie odbiorców. Aby wziąć udział w programie należy wypełnić formularz, w którym podajemy swoje podstawowe dane, opis pomysłu oraz załącznik.

Jakie startupy mają największe szanse na współpracę? O to zapytaliśmy Jakuba Probolę, Kierownika Działu Innowacyjności w T-Mobile Polska:

Każdy ciekawy serwis może być w naszym kręgu zainteresowania i współpracy. Mobilne startupy jednak mogą spotkać się z naszym szybszym i większym zainteresowaniem. Przykładowo serwis z rekomendacjami miejsc do zjedzenia pizzy może być jak najbardziej serwisem, z którym możemy nawiązać współpracę.

Podsumowując serwis T-Mobile Innowacje jest szansą dla wszystkich ludzi z pomysłem oraz dla twórców startupów. Kto nie chciałby, aby jego aplikacja na smartfony była promowana przez jedną z największych sieci komórkowych? Aby zachęcić użytkowników do współpracy T-Mobile proponuje pierwszy konkurs na serwis, w którym nagrodą jest wsparcie w realizacji oraz 50 tysięcy złotych. O szczegółach będziemy informować Was na bieżąco.

Serwis można znaleźć pod tym adresem: http://innowacje.t-mobile.pl/

[Aktualizacja 04.06.2012]

Ze względu na komentarze dotyczące regulaminu konkursu, poprosiliśmy o wypowiedź Jakuba Probolę, Kierownika Działu Innowacyjności w T-Mobile Polska.

Jeśli ktoś nie chce mieć firmy, a ma wolny czas na realizację pomysłów, to może się do nas zgłosić, a my pomożemy takiej osobie w ich realizacji. W przypadku, gdy ktoś zgłasza się ze swoim startupem, nie podpisuje żadnych umów dotyczących przechodzenia praw własności. To są dwie różne rzeczy i dwa różne podejścia. W przypadku startupów model współpracy jest ustalany za każdym razem i na chwilę obecną domyślnym modelem wcale nie musi być obejmowanie udziałów… a na pewno nie 100%

Komentarze (0)