Udostępnij swój plik, sprzedawaj poprzez link i zarabiaj na e-produkcie. Taka jest idea startupu Sellfy, który wczoraj otrzymał dofinansowanie. Sellfy to platforma, dzięki której możemy w bardzo prosty sposób sprzedawać wirtualne produkty swojego autorstwa.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny


Dzięki Sellfy możemy w szybki, łatwy i bezpieczny sposób sprzedawać nasze wirtualne produkty używając wyłącznie jednego linku. Po przesłaniu pliku na serwer Sellfy i wygenerowaniu linku możemy wysyłać go wszystkim zainteresowanym oraz umieścić widget na naszej stronie. Nie musimy zakładać aukcji, tworzyć formularzy i generować skomplikowanych kodów. Wystarczy, że podzielimy się linkiem z kimś komu chcemy sprzedać nasze dzieło, a wszystkie formalności załatwi Sellfy. Oprócz możliwości sprzedaży, mamy dostęp do statystyk, dzięki którym dowiemy się ile zarobiliśmy ogółem i czy program afiliacyjny jest skuteczny tak, jak zakładaliśmy.

Od każdego sprzedanego produktu Sellfy pobiera 5% prowizji. Obecnie działa promocja, więc jeśli polubimy stronę Sellfy na Facebooku, to do momentu sprzedaży produktów o łącznej wartości do 50$ nie płacimy nic za korzystanie z platformy. W Sellfy zainwestowano nieokreśloną sumę pieniędzy, ale wiemy, że transakcji dokonali byli pracownicy Skype'a Toivo Annus oraz Sten Tamkivi. Startup powstawał przy pomocy programu akceleracyjnego Startup Highway, który w zamian za 10% udziałów w startupie uczy młodych przedsiębiorców, doradza w jakim kierunku powinni iść i daje 8 tysięcy euro na dalszy rozwój.

źródło: techcrunch.com

Komentarze (0)