Wiecie, że dzięki jednej aplikacji możecie zamówić prywatnego kierowcę, meksykański kwartet oraz lody, które zostaną dostarczone specjalnym busem? Wszystko to zapewnia Uber - aplikacja na smartfony działająca w kilku dużych miastach.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny


Pierwotnym założeniem twórców aplikacji było stworzenie narzędzia do zamawiania prywatnych kierowców (tak, takich jak mają najbogatsi ludzie świata) do każdego miejsca w wybranych miastach. Po niespełna roku, twórcy postanowili rozszerzyć działalność i oprócz zamawiania kierowców, którzy mogli przyjechać samochodem osobowym czy SUVem, chcieli dodać coś nowego. Nową funkcją w aplikacji była możliwość zamówienia śpiewającego, meksykańskiego kwartetu, który przybywał w wybrane miejsce w miastach zaakceptowanych przez pomysłodawców.

Niestety była to jednorazowa funkcjonalność, która została wdrożona na cześć święta odbywającego się 5 maja w Stanach Zjednoczonych. Za 100 dolarów otrzymywałeś w zestawie: jedną piosenkę zaśpiewaną przez wspaniały kwartet, jedną popularną piniatę oraz jedną butelkę margarity.

Od jakiegoś czasu posiadacze aplikacji na systemy Android i iOS mogą zamówić również... busa z lodami. Wystarczy, że wskażemy miejsce spotkania, a już 10 minut później będziemy mogli usłyszeć charakterystyczny dźwięk pojazdu rozwożącego lody. Co ciekawe, za 12 dolarów możemy dostać 5 wybranych lodów, bądź jeden specjalny zestaw-niespodziankę. Kolejną ciekawostką jest to, że dostawę lodów pod nasze lokum możemy zamówić wyłącznie w piątki.

Twórcy aplikacji otrzymali łącznie 44,5 miliona dolarów dofinansowania w zeszłym roku od Shervina Pishevara z Menlo Ventures, Jeffa Bezosa z Amazonu oraz Goldman Sachsa i kilku aniołów biznesu. Jesteśmy ciekawi czym zaskoczą nam twórcy aplikacji za jakiś czas. Może mieszkańcy USA w przyszłości za pomocą aplikacji będą mogli szybko zamówić... kwiaty dla ukochanej z okazji rocznicy, o której jak co roku zapomnieli ;)

źródło: mashable.com, techcrunch.com,

Komentarze (0)