Żyjemy w niesamowicie dynamicznych czasach, zwłaszcza jeśli chodzi o rozwój nowych technologii. Smartfony czy czytniki ebooków są już dziś dla nas przedmiotami codziennego użytku. Ułatwiają nasze życie, umilają czas, ale są również, a już zapewne dla większości z czytających te słowa - przede wszystkim, narzędziami wykorzystywanymi w biznesie, a często nawet platformami, na których te biznesy się rodzą.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny


To właśnie rozwój nowych technologii sprawia, że środowisko startupów tak dynamicznie się rozwija. To oczywiste, że zakupiony niedawno przez Facebooka za 1 mld $ Instargram nie istniałby, gdyby nie błyskawiczny rozwój rynku smartfonów. Ale przecież na przykład o wiele trudniej działałoby się również wszelkiego rodzaju e-biznesom, gdyby nie systemy płatności i przelewów on-line, które, nawiasem mówiąc, także są prężnie działającymi startupami.

Kolejną ciekawą technologią, która może ułatwić życie przedsiębiorcom w podobnym stopniu, w jakim uczyniły to płatności (i w ogóle bankowość) on-line, są urządzenia do tworzenia cyfrowych podpisów. Tego typu rozwiązanie może być wykorzystywane w wielu biznesowych sytuacjach i pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, eliminując potrzebę drukowania lub skanowania dokumentów (a ponadto ogranicza przestrzeń niezbędną do ich archiwizacji).

Przykładem urządzeń umożliwiających wprowadzenie cyfrowych podpisów w niemal każdej małej lub średniej firmie są produkty firmy Wacom sign&save, które oparte są na technologii tabletu do podpisów i działają w standardzie plug & play. Zostały one wyposażone w oprogramowanie Wacom sign I pro PDF umożliwiające użytkownikom tworzenie odręcznych podpisów elektronicznych i włączanie ich w dokumenty PDF.

 

 

Podczas tworzenia podpisu dane biometryczne są zapisywane, a podpisany dokument jest chroniony przez cyfrowy certyfikat. Gwarantuje to brak możliwości naniesienia jakichkolwiek zmian po podpisaniu dokumentu. Co jest bardzo wygodne użytkownicy mogą podpisywać dokumenty z poziomu dowolnych aplikacji, dzięki temu że oprogramowanie jest wyposażone w zintegrowaną drukarkę PDF, która pozwala przekształcać dowolne dokumenty biurowe w pliki PDF Acrobat.

Urządzenia sign&save dostępne są w dwóch wersjach - do użytku stacjonarnego oraz mobilnego. STU-500 jest to tablet do podpisów przeznaczony do punktów obsługi klienta i punktów sprzedaży. Natomiast mniejszy i poręczniejszy model STU-300 jest idealny dla każdego, kto często pracuje w podróży lub zdalnie.

Elektroniczne podpisy odręczne to proste i korzystne (przede wszystkim finansowo i czasowo, ale również pod względem ekologicznym) rozwiązanie, które może sprawdzić się w wielu typach biznesu.

Przykład?

Macie startup związany z zakupami grupowymi. Wasi przedstawiciele handlowi codziennie odwiedzają wielu potencjalnych partnerów prowadzących lokalne biznesy, którzy mogą zamieścić oferty w Waszym serwisie. Każda nawiązana współpraca to dokumenty do podpisu. Dzięki rozwiązaniu typu sign&save Wasi przedstawiciele nie muszą drukować wcześniej żadnych dokumentów - to oszczędność czasu, energii i pieniędzy. Jak duża? Sprawdźcie to sami przy pomocy kalkulatora ROI, który znajdziecie na stronie internetowej firmy Wacom.

Konkurs!

Mamy dla Was konkurs - do wygrania są 3 urządzenia do tworzenia podpisów Wacom sign&save STU-300 (więcej informacji na ich temat znajdziecie na stronie http://signature.wacom.eu/products/signsave).

Żeby wziąć udział w konkursie, należy przesłać do nas na adres konkurs@mamstartup.pl odpowiedź na pytanie:

W jaki sposób urządzenia sign&save do tworzenia cyfrowych podpisów odręcznych usprawniłyby działanie Waszego startupu?

Na Wasze maile czekamy do 14.09.2012 do godziny 15:00. Spośród przesłanych odpowiedzi wybierzemy najciekawsze.

Pełen regulamin konkursu Wacom w serwisie MamStartup.pl znajdziecie pod tym adresem.

Komentarze (0)