Niemiecki fundusz inwestycyjny Point Nine Capital oraz grupa inwestorów prywatnych zainwestowała 500 tysięcy dolarów w grupę serwisów edukacyjnych Brainly.com. W skład grupy wchodzi m.in. polski startup Zadane.pl.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Na zdjęciu (od lewej): Tomasz Kraus, Michał Borkowski, Łukasz Haluch

- Brainly.com to grupa serwisów social learningowych, w których uczniowie pomagają sobie w nauce i zadaniach domowych, dzielą się wiedzą, doświadczeniem i nawiązują nowe znajomości - czytamy w nadesłanej informacji prasowej. W skład Brainly.com obecnie wchodzi 6 serwisów, które łącznie swoim zasięgiem obejmują ponad 17 krajów. Są to: Zadane.pl (Polska), Znanija.com (Rosja i Ukraina), E-Aufgabe.de (Niemcy), Misdeberes.es (Hiszpania i kraje hiszpańskojęzyczne), NosDevoirs.fr (Francja) oraz Eodev.com (Turcja). Wszystkie serwisy odwiedza ponad 7 milionów unikalnych użytkowników, którzy udzielili odpowiedzi na 2 miliony pytań.

Zadane.pl, od którego wszystko się zaczęło, jest portalem edukacyjnym działającym na zasadzie Q&A, szerzącym ideę social learningu. Osobami odpowiedzialnymi za jego stworzenie są: Michał Borkowski, Tomasz Kraus oraz Łukasz Haluch. Miałem przyjemność chwilę porozmawiać telefonicznie z Łukaszem na temat inwestycji.

Co ciekawe, rozmowy na temat współpracy z Point Nine Capital zaczęły się już na początku tego roku. Łukasz zapytany o to, dlaczego wybrał akurat ten fundusz odpowiedział, że doświadczenie tego zespołu świetnie przełoży się na przyszłość grupy Brainly.com. W czasie naszej krótkiej rozmowy zapytałem również kto należy do grona "prywatnych inwestorów" i czy wśród nich są również Polacy. Okazuje się, że w grupę Brainly.com zainwestowali m.in. pomysłodawcy Niania.pl, Grzegorz Gorczyca, założyciel i były właściciel Epuls.pl oraz Mariusz Gralewski, prezes GoldenLine.pl.

Starałem się wyciągnąć jak najwięcej informacji na temat inwestycji, ale Łukasz nie wszystko mógł zdradzić. Zapytany o ilość sprzedanych udziałów odpowiedział, że pakiet większościowy mają nadal pomysłodawcy Zadane.pl.

Jeśli chodzi o plany na przyszłość to ekipa Zadane.pl chce w tym roku opublikować wersje mobilne serwisu, które pojawią się na systemy iOS oraz Android.

Zespołowi Brainly.com szczerze gratulujemy i trzymamy kciuki!

Komentarze (0)