Wczoraj zostaliśmy poinformowani o kolejnej inwestycji polskiego funduszu Innovation Nest. Tym razem do portfolio wpisany został fundusz inwestycyjny i inkubator technologiczny 500 Startups - jeden z najbardziej znanych w Dolinie Krzemowej. Inwestycja opiewała na 250 tysięcy dolarów.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Ostatnia inwestycja funduszu z Krakowa może budzić kontrowersję, ponieważ jego pomysłodawcy nie mają w zwyczaju inwestować w tego rodzaju przedsięwzięcia. Należy przyznać, że dołączenie do grupy inwestorów tak znanego inkubatora może przynieść duże korzyści jeśli chodzi o wzmocnienie kontaktów na rynku zagranicznym. Dla niezorientowanych przypominamy, że w portfelu Innovation Nest znajdują się już m.in. UXPin, PressPad czy iTraff Technology.

Fundusz inwestycyjny 500 Startups działa od 2010 roku i zazwyczaj dokonuje inkubacji bądź inwestycji w startupy na wczesnym etapie rozwoju. Te podobieństwa prawdopodobnie zbliżyły do siebie przedstawicieli obu funduszy.

- Oprócz koncentracji na filozofii customer development, zarówno 500 Startups jak i Innovation Nest szczególną uwagę zwracają na osobowość i determinację liderów przedsięwzięć – co w wielu przypadkach jest krytycznym elementem sukcesu - mówi Piotr Wilam, przedsiębiorca, inwestor oraz jeden z założycieli Innovation Nest.

Pomysłodawca funduszu z Doliny Krzemowej Dave McClure znany jest z ogromnej sieci kontaktów. W Dolinie Krzemowej pracuje ponad 20 lat a wcześniejszą karierę związał z takimi firmami jak: Facebook, LinkedIn czy PayPal. W fundusz 500 Startups od początku istnienia zainwestowano 80 milionów dolarów.

Postanowiliśmy sprawdzić, ile 500 Startups łącznie zainwestował w startupy. Okazuje się, że w przeciągu dwóch lat istnienia było to około 260 milionów dolarów. Jest to spora suma, a musimy zaznaczyć, że kwoty nie wszystkich inwestycji zostały podane do wiadomości publicznej. W jakie branże najczęściej inwestują? Przedstawiciele, których Państw otrzymali najwięcej pieniędzy oraz kto wspiera swoim doświadczeniem młode startupy? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie w infografice, którą przygotował zespół 500 Startup we współpracy z Visua.ly.

Infografikę znajdziecie tutaj: http://bit.ly/QnJQwl

źródło: informacja prasowa, techcrunch.com

Komentarze (0)