Fundusz SATUS Venture zainwestował w polski startup Taxi5. Zespół z Wrocławia poinformował o aktualizacji swojego systemu do zamawiania taksówek oraz o największej jak do tej pory inwestycji w polską aplikację mobilną. Poznajcie szczegóły transakcji.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny


Na rynku aplikacji do zamawiania taksówek robi się coraz ciekawiej. Słyszymy o nowych startupach branży taksówkarskiej oraz o ekspansji zagranicznych potentatów na rynek polski. Trzeba przyznać, że jest o co walczyć, ponieważ według statystyk w ciągu roku taksówki zamawiamy około 360 milionów razy.

Jak się dowiedzieliśmy SATUS Venture zainwestował w projekt Taxi5 2 miliony złotych, za które inwestor otrzymał 49% udziałów (co daje nam wycenę startupu na ponad 4 miliony złotych).

Inwestycja przewyższyła więc ponad trzykrotnie kwotę, jaka została przeznaczona na stworzenie startupu mobilnego Taxi5, bowiem jak wynika z naszej poprzedniej rozmowy z Tomkiem Popów - pomysłodawcą Taxi5, koszt stworzenia startupu zamknął się w około 600 tysiącach złotych.

Jak się okazało, rozmowy z funduszami rozpoczęły się w drugiej połowie maja, po wygranej Taxi5 na tegorocznej konferencji Democamp East/WestNa początku czerwca rozpoczęliśmy rozmowy z Satusem, które trwały około dwóch miesięcy. Funduszowi pomysł spodobał się od razu i wiedzieliśmy, że będziemy realizować ten projekt razem. - mówi dla MamStartup.pl Karolina Urbańska, Specjalista ds. Komunikacji w Taxi5. Zapytaliśmy również czy z inwestycją są związane jakieś milestonesy. - Tak, mamy ustalone cele, które musimy osiągnąć, są to m.in.: ilość pozyskanych korporacji, ilość pobranych aplikacji klienckich i odpowiedni wskaźnik zamówień - dodaje Karolina Urbańska.

Fundusz SATUS Venture kojarzony jest głównie z inwestycjami w branżę elektroniczną, ale zarząd zainwestował dawniej również w HanBright, który stoi m.in. za realizacją Ciufcia.pl. O SATUS-ie mogliście również usłyszeć, gdy wraz z Krakowskim Parkiem Technologicznym tworząc Fundusz Zalążkowy KPT, zainwestował 800 tysięcy złotych w WebShake.tv.

Obu zespołom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za udaną współpracę!

Komentarze (0)